Latvija rīko tiešsaistes apmācības Uzbekistānas kinologiem

07.12.2020. 11:59

No 2020. gada 7. līdz 11. decembrim Valsts robežsardzes koledža sadarbībā ar Ārlietu ministriju organizē tiešsaistes režīma kinoloģijas apmācību kursu 16 amatpersonām no Uzbekistānas muitas komitejas Nacionālais kinologu apmācību centra un Uzbekistānas Nacionālā narkotiku kontroles informācijas un analīzes centra, kas ir koordinējošā iestāde narkotiku apkarošanā Uzbekistānā. Apmācību mērķis ir sniegt atbalstu Uzbekistānai narkotiku apkarošanā, uzlabojot darbu Centrālāzijas valstu robežu uzraudzībā.

Kinologu mācības tiek rīkotas, lai īstenotu 2018. gada NATO Briseles samita deklarācijas lēmumus par partnervalstu noturības stiprināšanu un stabilitātes veicināšanu reģionā. Mācības ir daļa no narkotiku apkarošanas mācību projekta, kuru NATO kopā ar ANO Narkotiku un noziegumu apkarošanas biroju (United Nations Office on Drugs and Crime, UNODC) īsteno kopš 2016. gada sākuma. Valsts robežsardzes koledžas Kinoloģijas dienests un Ārlietu ministrija projektā sadarbojas jau vairākus gadus.

Saistībā ar koronavīrusa izraisītās saslimšanas Covid-19 pandēmiju šogad apmācības norisinās tiešsaistes režīmā. Tās tiek finansētas atbilstoši sadarbības līgumam starp Ārlietu ministriju un Latvijas Valsts robežsardzes koledžu par finansējuma piešķiršanu NATO un ANO Narkotiku un noziegumu apkarošanas biroja Narkotiku apkarošanas projektam Afganistānā, Pakistānā un Centrālāzijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā