Nevalstiskās organizācijas aicinātas sniegt viedokli par nacionālā ziņojuma projektu par cilvēktiesību situāciju Latvijā

30.11.2020. 16:46

Ārlietu ministrija ir izstrādājusi Latvijas nacionālā ziņojuma projektu par cilvēktiesību situāciju Latvijā ANO Vispārējā periodiskā pārskata 3. cikla ietvaros.

Ziņojums aptver laika posmu no 2016. līdz 2020. gadam. Tā sagatavošanai tika izveidota starpinstitucionāla darba grupa, kurā piedalījās atbildīgās nozaru ministrijas un Ģenerālprokuratūra. Ārlietu ministrija ir sagatavojusi ziņojumu, pamatojoties uz iesaistīto institūciju sniegto informāciju.

Ārlietu ministrija aicina nevalstiskās organizācijas līdz 2020. gada 11. decembrim sniegt viedokli vai komentārus par ziņojumā iekļauto informāciju, nosūtot tos elektroniski uz e-pasta adresi: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt..

Ziņojumu plānots izskatīt ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata darba grupas 38. sesijas laikā, kas notiks no 2021. gada 3. līdz 14. maijam Ženēvā, Šveicē.

 

Informācijai

ANO Cilvēktiesību padomes Vispārējā periodiskā pārskata ietvaros tiek izvērtēta cilvēktiesību situācija visās ANO dalībvalstīs. Valstu izvērtēšanā tiek ņemti vērā valdību viedokļi, ANO institūciju, speciālo procedūru mandātu turētāju, nevalstisko organizāciju sniegtā informācija, kā arī citu valstu rekomendācijas. Latvijas pirmais nacionālais ziņojums tika izskatīts 2011. gadā, savukārt otrais – 2016. gadā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā