Valsts sekretāri apspriež ES ārlietu dienestu darbu Covid-19 pandēmijas laikā

27.11.2020. 17:35

2020. gada 27. novembrī notika Eiropas Savienības (ES) dalībvalstu Ārlietu ministriju valsts sekretāru un ģenerāldirektoru neformālā videokonference, kurā Portugāle kā nākamā ES prezidentūra iepazīstināja ar darbības prioritātēm. Eiropas Ārējās darbības dienests (EĀDD), Eiropas Komisija un dalībvalstis apmainījās ar viedokļiem par Covid-19 ietekmi uz ES ārlietu dienestu darbu un ES kopīgo rīcību pandēmijas radītās krīzes seku novēršanā, kā arī apsprieda ar EĀDD personāla pārvaldību saistītos jautājumus. Latviju sanāksmē pārstāvēja Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs.

Diskusijā valsts sekretāri dalījās pieredzē par darbu krīzes apstākļos. Notika viedokļu apmaiņa par gūto pieredzi ES kopīgā rīcībā, sadarbojoties konsulārajiem dienestiem un organizējot ES pilsoņu repatriāciju no trešajām valstīm, kā arī par Eiropas komandas (Team Europe) sniegto atbalstu partnervalstīm cīņā pret Covid-19 krīzes sekām humanitārajā, veselības, sociālajā un ekonomikas jomā.

Pārrunājot Covid-19 pandēmijas ietekmi uz dalībvalstu ārlietu dienestu darbu, tika secināts, ka krīzes iespaidā ir bijusi jāpārskata ES ārlietu dienestu darba organizācija un iepriekš noteiktās politiskās prioritātes. Saistībā ar ārlietu dienesta darbības nodrošināšanu krīzes situācijā A.Pelšs uzslavēja gan Latvijas ārlietu dienesta darbu, gan ES dalībvalstu un EĀDD atbalstu, īstenojot pilsoņu repatriāciju. Viņš arī norādīja uz jomām, kuras ES līmenī nākotnē būtu jāpilnveido: informācijas drošība e-vidē, konsulārā sadarbība ES valstu vidū, kā arī atbalsts darbiniekiem attālināta darba apstākļos.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā