Ārlietu ministrijas valsts sekretārs pateicas Afganistānas vēstniekam par divpusējo attiecību stiprināšanu

20.11.2020. 17:29

2020. gada 20. novembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tiešsaistē sazinājās ar nerezidējošo Afganistānas vēstnieku Gulu Huseinu Ahmādi (Gul Hussain Ahmadi), kas noslēdza kadenci Latvijā.

A.Pelšs pateicās Afganistānas vēstniekam par veiksmīgo sadarbību Latvijas un Afganistānas divpusējo attiecību sekmēšanā, savukārt G. H. Ahmādi īpaši novērtēja Latvijas ieguldījumu Afganistānas miera procesa stiprināšanā, ko NATO atbalsta misijā (Resolute Support Mission) veic Latvijas militārpersonas.

Afganistānas vēstnieks atzīmēja, ka samērā nesen – 2018. gadā – Latvija un Afganistāna atzīmēja diplomātisko attiecību nodibināšanas 90. gadadienu, un pauda pārliecību, ka arī turpmākā abu valstu sadarbība būtu jāattīsta gan starptautiskajās organizācijās, piemēram, ANO, gan, kas īpaši svarīgi, arī ekonomikas jomā.

Sarunā kā perspektīvākās ekonomiskās sadarbības jomas tika pieminēts transports un loģistika ar Rīgu kā izdevīgu tranzīta koridoru Afganistānas precēm.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā