Publicēts pārskats par ECT judikatūru Latvijas lietās, kas saistītas ar procesa ilgumu

19.11.2020. 15:32

Lai apzinātu Eiropas Cilvēktiesību tiesas (Tiesa) judikatūru Latvijas lietās, kas saistītas ar procesa ilgumu, Ārlietu ministrijas Latvijas pārstāvja starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās birojs ir sagatavojis pārskatu latviešu valodā, kurā atspoguļoti Tiesas judikatūrā nostiprinātie pamatprincipi, Latvijā personām pieejamie tiesību aizsardzības līdzekļi, kā arī secinājumi par tiesas procesu efektivitāti un ilgumu Latvijas lietās. Pārskatam pievienotajos pielikumos izvērsti aprakstīts katrā Latvijas lietā, kurā sūdzība bijusi par nesamērīgu tiesvedības ilgumu, Tiesas vērtētie kritēriji, piešķirtā kompensācija, kā arī sniegts vizuāls materiāls par konkrētos procesos pieejamiem tiesību aizsardzības līdzekļiem.

Pārskats par Tiesas judikatūru Latvijas lietās, kas saistītas ar tiesvedības ilgumu pieejams šeit.

 

Informācijai

2020.gada 13.novembrī Tieslietu padome uzklausīja darba grupas ziņojumu par tiesvedību ilgumu Latvijā, kā arī mehānismiem procesa paātrināšanai, vienlaikus saglabājot kvalitāti un nodrošinot personu procesuālās tiesības. Darba grupā piedalījās pārstāvji no Augstākās tiesas Senāta, Ģenerālprokuratūras, Zvērinātu advokātu padomes, kā arī Latvijas pārstāve starptautiskajās cilvēktiesību institūcijās.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā