E. Rinkēvičs: Covid-19 krīze nedrīkst būt aizsegs aizspriedumu un diskriminācijas veicināšanai reliģijas brīvības jomā

16.11.2020. 18:01

2020. gada 16. novembrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs attālināti piedalījās trešajā Reliģijas brīvības ministru sesijā, kuru šogad organizē Polija. Šī gada sesija bija veltīta reliģijas un ticības brīvības veicināšanai pandēmijas apstākļos.

E. Rinkēvičs aicināja neizmantot Covid-19 krīzi kā aizsegu reliģijā vai ticībā balstītu aizspriedumu un diskriminējošas attieksmes veicināšanai. Ministrs atgādināja, ka jebkuriem reliģijas vai ticības brīvības ierobežojumiem ir jābūt noteiktiem likumā, tiem jābūt ar leģitīmu mērķi un samērīgiem.

“Neatkarīgi no pandēmijas radītajiem draudiem, reliģijas brīvības aizsardzība, kas balstīta uz Starptautisko paktu par pilsoniskajām un politiskajām tiesībām un Eiropas Cilvēktiesību konvenciju, joprojām ir universālās cilvēktiesību sistēmas stūrakmens,” atzīmēja ārlietu ministrs.

E. Rinkēvičs uzrunā atgādināja, ka Latvija ir atbalstījusi vairākas starptautiskas iniciatīvas, kuru mērķis ir stiprināt reliģijas brīvību visā pasaulē un izskaust vajāšanu, kas saistīta ar reliģisko pārliecību vai ticību. Lai mazinātu pandēmijas negatīvo ietekmi uz reliģiskajām organizācijām, Latvijas valdība ir piešķīrusi finansiālu atbalstu garīdzniekiem un reliģisko savienību darbiniekiem.

“Šodienas diskusija dod skaidru signālu par Latvijas stingro apņemšanos veicināt reliģijas un ticības brīvību visiem, neraugoties uz pandēmijas izaicinājumiem,” nobeigumā uzsvēra ministrs.

 

Informācijai

Reliģijas brīvības ministru sesija pulcē līderus no visas pasaules, lai pārrunātu pastāvošos izaicinājumus reliģijas brīvībai, apzinātu veidus, kā izskaust reliģijā balstītu vajāšanu un diskrimināciju, kā arī, lai veicinātu reliģijas brīvības ievērošanu visā pasaulē. Šogad Reliģijas brīvības ministru sesiju organizē Polijas ārlietu ministrs Zbigņevs Rau (Zbigniew Rau).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā