Ārlietu ministrs un Šveices Nacionālās padomes prezidente pārrunā abu valstu politiskās un ekonomiskās sadarbības veicināšanu

21.10.2020. 17:25

2020. gada 21. oktobrī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Šveices Konfederācijas Nacionālās padomes (parlamenta) prezidenti Izabellu Morē (Isabelle Moret) un deputātiem.

Latvijas puse akcentēja vēsturiski ciešo un ilggadējo abu valstu sadarbību, aktīvo divpusējo dialogu un regulārās politiskās konsultācijas, norādot, ka Latvija un Šveice 2021. gadā svinēs diplomātisko attiecību simtgadi. Delegācijas bija vienisprātis par nepieciešamību stiprināt ekonomisko sadarbību, saredzot potenciālu sadarbībai augstajās tehnoloģijās, īpaši biomedicīnā, mākslīgā intelekta jomā, pētniecībā un attīstībā. E. Rinkēvičs augsti novērtēja Latvijas un Šveices labo sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Ārlietu ministrs izteica pateicību Šveicei par projektiem, kas Latvijā īstenoti ar Šveices Finanšu palīdzības programmas atbalstu, un apliecināja interesi sadarbību turpināt arī nākotnē.

Papildu divpusējo attiecību aspektiem puses pārrunāja arī aktuālos Eiropas Savienības, starptautiskās politikas un reģionālos drošības jautājumus, lielu uzmanību pievēršot situācijas attīstībai Baltkrievijā. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Šveice ir nozīmīga ES partnere ne tikai divpusēji, bet arī globālajos jautājumos. Ministrs pauda atbalstu drīzai ES-Šveices institucionālā Ietvarlīguma noslēgšanai, kas, pilnveidojot ES-Šveices sadarbības juridisko ietvaru, veicinātu arī valstu divpusējo sadarbību.

Šveices Nacionālās padomes prezidente un delegācija uzturas oficiālā vizītē Latvijā no 2020. gada 20. līdz 22. oktobrim, šī ir pirmā Šveices parlamenta prezidenta oficiālā vizīte Latvijā. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā