Ārlietu ministrija par izskanējušajiem nepatiesajiem apgalvojumiem

12.10.2020. 18:18

Publiskajā telpā ir izskanējusi informācija par Krievijas pilsoni un atvaļinātu militārpersonu Vladimiru Norvindu, kurš ir informējis par savu izraidīšanu no Latvijas. Ārlietu ministrija nevar apstiprināt iespējamo izraidīšanu, jo tā nav Ārlietu ministrijas kompetence, taču norādām, ka Krievijas masu medijos tiek pausti nepamatoti apgalvojumi, ka šādā situācijā Latvija it kā ir pārkāpusi starpvalstu vienošanos. 

Ārlietu ministrija norāda, ka Latvijas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru statusu regulē “Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību”. Vienošanās 2. pants šādi definē vienošanās subjektus: “Personas, uz kurām saskaņā ar 1. pantu attiecināmas šīs vienošanās normas un kuras 1992. gada 28. janvārī pastāvīgi dzīvoja Latvijas Republikas teritorijā, ieskaitot arī personas, attiecībā uz kurām nav pabeigta atbilstošu formalitāšu izpilde un kuras ir uzskaitītas abu Pušu apstiprinātos sarakstos, kas pievienoti pie vienošanās, saglabā tiesības netraucēti dzīvot Latvijas Republikas teritorijā, ja viņas to vēlēsies”.

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas rīcībā esošo informāciju Vladimirs Norvinds Latvijā ieradās 1994. gadā un viņš neatrodas abu pušu apstiprinātajā sarakstā, līdz ar ko “Latvijas Republikas valdības un Krievijas Federācijas valdības vienošanās par Latvijas Republikas teritorijā dzīvojošo Krievijas Federācijas militāro pensionāru un viņu ģimenes locekļu sociālo aizsardzību”  nav attiecināma uz Vladimiru Norvindu un neatkarīgi no citiem šīs lietas apstākļiem nav pamata runāt par jebkādu starpvalstu vienošanās pārkāpumu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā