Ārlietu ministrs apliecina Latvijas atbalstu demokrātijas atjaunošanas centieniem Venecuēlā

01.10.2020. 19:42

2020. gada 1. oktobrī notika ārlietu ministra Edgara Rinkēviča videokonferences saruna ar Venecuēlas pagaidu prezidenta Huana Gvaido (Juan Guaido) nozīmēto ārlietu komisāru Hulio Borhesu (Julio Andrés Borges Junyent).

Sarunas laikā H. Borhess informēja par aktuālo Venecuēlā, N. Maduro režīma veiktajiem cilvēktiesību pārkāpumiem un represijām, kā arī uzsvēra nepieciešamību pagarināt ANO Cilvēktiesību padomes neatkarīgās starptautiskās izpētes misijas Venecuēlā mandātu.

Ārlietu ministrs apliecināja Latvijas atbalstu demokrātijas atjaunošanas centieniem Venecuēlā un pauda atbalstu ANO izpētes misijas darba turpināšanai. E. Rinkēvičs uzsvēra, ka tikai godīgas, caurskatāmas un uz demokrātiskiem standartiem balstītas prezidenta un Nacionālās asamblejas vēlēšanas palīdzētu Venecuēlai pārvarēt ilgstošo politisko strupceļu un humanitāro krīzi. Vienlaikus ministrs pauda atbalstu H. Gvaido kā Venecuēlas pagaidu prezidentam un Nacionālās asamblejas priekšsēdētājam.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā