Baltijas valstu konsulārie dienesti apspriež Covid-19 krīzes ietekmi uz konsulāro palīdzību un konsulārajiem pakalpojumiem

30.09.2020. 15:06
Baltijas valstu konsulārie dienesti apspriež Covid-19 krīzes ietekmi uz konsulāro palīdzību un konsulārajiem pakalpojumiem

2020. gada 30. septembrī Rīgā notika Baltijas valstu ikgadējās konsultācijas konsulārajos jautājumos videokonference formātā. Lielākā uzmanība tika pievērsta globālās Covid-19 krīzes radītājiem izaicinājumiem un pieredzes apmaiņai to pārvarēšanā.

Īpaši nozīmīgs konsulāro dienestu uzdevums ir bijis valstspiederīgo un citu ES valstu pilsoņu repatriācijas nodrošināšana. “Latvijas iedzīvotāji arvien vairāk bija iemīļojuši tālus, eksotiskus galamērķus, un pēkšņās izmaiņas starptautisko pasažieru pārvadājumu jomā visā pasaulē kļuva par izturības pārbaudi,” uzsvēra Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta direktore Guna Japiņa. Izaicinājumi, ar kuriem valstspiederīgo repatriācijas gaitā saskārās visu Baltijas valstu konsulārie dienesti, bija līdzīgi, un nozīmīgākais no tiem bija operatīvas informācijas nodrošināšana gan valstspiederīgajiem, gan citu ES valstu pārstāvniecībām un ES delegācijām trešajās valstīs.

Delegācijas apsprieda arī visām Baltijas valstīm nozīmīgo jautājumu par konsulārās palīdzības sniegšanas praktiskajām iespējām trešajās valstīs, kurās nav Igaunijas, Latvijas vai Lietuvas diplomātisko vai konsulāro pārstāvniecību un kurās pret ieslodzītajiem ārvalstniekiem var tikt vērsti būtiski cilvēktiesību pārkāpumi.

Tāpat videokonferencē notika pieredzes apmaiņa par rastajiem risinājumiem konsulāro pakalpojumu pieejamības nepārtrauktībā, lai nodrošinātu to sniegšanas atbilstību epidemioloģiskās drošības prasībām un vienlaikus apmierinātu arvien augošo pieprasījumu pēc tiem. 

Ņemot vērā, ka šā gada 2. jūlijā stājās spēkā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas atjaunotā konsulārā konvencija, kas paredz Baltijas valstu sadarbību konsulārās palīdzības sniegšanā trešajās valstīs, uzmanība tika pievērsta arī konsulāro dienestu darbības kvalitātes standartiem.

Konsulāro dienestu konsultācijas notiek ik gadu. Šogad tās organizēja Lietuva, piedāvājot attālinātas saziņas iespējas Lietuvas vēstniecībās Rīgā un Tallinā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā