Latvijas vēstnieks iesniedz akreditācijas vēstuli Eiropas Padomes ģenerālsekretārei

29.09.2020. 15:20

2020. gada 29. septembrī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Eiropas Padomē (EP) Jānis Kārkliņš iesniedza akreditācijas vēstuli EP ģenerālsekretārei Marijai Pejčinovičai Buričai (Marija Pejčinović Burić).

Tikšanās laikā vēstnieks un ģenerālsekretāre pārrunāja EP aktuālos izaicinājumus demokrātijas, cilvēktiesību un likuma varas jomā Eiropā, īpaši Covid-19 krīzes laikā. J. Kārkliņš informēja, ka Latvija turpinās atbalstīt EP vērtības un saistības, kuras ir jāievēro pilnīgi visām dalībvalstīm.

Amatpersonas apsprieda cilvēktiesību situāciju un to ievērošanu moderno tehnoloģiju un mākslīgā intelekta kontekstā, kas rada jaunus izaicinājumus cilvēktiesību aizsardzībā, kā arī aktuālo situāciju Baltkrievijā. Noslēgumā tika pārrunāta gaidāmā Latvijas prezidentūra EP 2023. gadā.

Vēstnieks darba gaitas Ārlietu ministrijā uzsāka 1992. gadā. J. Kārkliņš bija Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Francijā un Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Ženēvā, kā arī Latvijas nerezidējošais vēstnieks Monako, Andorā un ANO Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijā (UNESCO).

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā