Latvijā akreditētie ārvalstu vēstnieki apmeklē Zemgali

23.09.2020. 09:38

2020. gada 23. septembrī Latvijā akreditētie ārvalstu vēstnieki ikgadējā reģionālajā braucienā apmeklē Zemgali. Ārlietu ministrijas organizētajā braucienā iepazīt Latvijas reģionus vēstniekus aicina valsts sekretārs Andris Pelšs. Vēstnieki gūs ieskatu par ekonomiskās sadarbības iespējām šajā reģionā, kā arī iepazīs tā kultūrvēsturi.   

Brauciena dalībnieki apmeklēs Ģederta Eliasa Jelgavas Vēstures un mākslas muzeju un tiksies ar Jelgavas pilsētas domes priekšsēdētāju Andri Rāviņu. Jelgavas pašvaldības operatīvās informācijas centrā vēstnieki iepazīs visaptverošus saziņas, informācijas apmaiņas un analīzes mehānismus, kuri nodrošina tiešu komunikāciju starp Jelgavas pilsētas iedzīvotājiem, infrastruktūras uzturētājiem, operatīvajiem dienestiem, valsts un pašvaldības iestādēm, komercsabiedrībām un civilās aizsardzības komisiju.

Latvijas Lauksaimniecības universitātē notiks tikšanās ar rektori Irinu Pilveri, vēstnieki apmeklēs Kokapstrādes katedru un Meža un koksnes produktu pētniecības un attīstības institūtu un Pārtikas tehnoloģijas fakultāti.

Ārvalstu vēstnieki būs viesi Latvijas pirmā prezidenta Jāņa Čakstes memoriālajā muzejā “Auči”, kā arī apmeklēs Abgunstes muižu.

Dalībnieki apmeklēs vienu no lielākajiem PET pudeļu pārstrādes uzņēmumiem Ziemeļeiropā AS “PET Baltija”. Uzņēmumā SIA “Cross Timber Systems” vēstnieki uzzinās par krustām līmētu masīvkoka paneļu tehnoloģiju. Tāpat brauciena dalībnieki piedalīsies karameļu gatavošanas meistarklasē “Karameļu darbnīcā”.

Ik gadu Ārlietu ministrija ārvalstu vēstniekiem organizē braucienu uz kādu no Latvijas reģioniem, piemēram, pagājušogad tika piedāvāta iespēja iepazīt Latgali, savukārt pirms tam – Kurzemi un Vidzemi.

Rīgā darbojas 37 rezidējošās vēstniecības un 10 starptautiskās organizācijas un to pārstāvniecības, savukārt Latvijā nerezidējošo vēstniecību skaits ir 92.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā