Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri pasniegs Baltu balvu

18.09.2020. 09:43
Latvijas un Lietuvas ārlietu ministri pasniegs Baltu balvu

2020. gada 22. septembrī – Baltu vienības dienā – Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs darba vizītē uzņems Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius). Tikšanās laikā ārlietu ministri pārrunās divpusējās un reģionālās sadarbības jautājumus, starptautisko attiecību aktualitātes un situāciju Baltkrievijā, kā arī sniegs kopīgu interviju Latvijas Televīzijai.

Ārlietu ministri svinīgā ceremonijā pasniegs ikgadējo Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju Baltu balvu par izciliem sasniegumiem baltu mantojuma pētniecībā, kopšanā un stiprināšanā. Pirmā balva tika pasniegta 2018. gadā. Baltu balvas vērtība ir 3000 eiro, un tās fondu veido vienlīdzīgi Latvijas un Lietuvas Ārlietu ministriju ieguldījumi.

Vizītes laikā Lietuvas ārlietu ministrs tiksies ar Latvijas Valsts prezidentu Egilu Levitu.

 

Informācijai

22. septembrī Latvijā un Lietuvā tiek atzīmēta Baltu vienības diena, pieminot 1236. gadā notikušo Saules kauju, kurā zemgaļu un žemaišu spēki sakāva Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekus.

 

Mediju ievērībai!

  • Pulksten 12.00 – Baltu balvas pasniegšanas ceremonija (Ārlietu ministrijas vestibils. Valoda: latviešu-lietuviešu)

Foto un video iespēja

Latvijas valsts iestādēs akreditēto mediju pārstāvjus lūdzam pieteikties līdz 22. septembra pulksten 9.00 Ārlietu ministrijas Mediju centrā, rakstot e-pastu: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Lūgums plānot savlaicīgu ierašanos, bet ne vēlāk kā 30 minūtes pirms pasākuma.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā