Atzīmējot Latvijas iestāšanās ANO 29. gadadienu, tiks atklāta izstāde Latvijas Nacionālajā bibliotēkā

17.09.2020. 13:45

2020. gada 17. septembrī aprit 29 gadi, kopš Latvija iestājās Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO). Atzīmējot šo un ANO 75. gadadienu, ANO tematikai Latvijā šogad tiks pievērsta īpaša uzmanība.

Dažādu institūciju rīkotu pasākumu kopums veidos ANO mēnesi, kas sāksies 18. septembrī ar izstādes “Baltiešu aicinājums Apvienotajām Nācijām” atklāšanu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā. Izstādi organizē Ārlietu ministrija sadarbībā ar Latvijas Okupācijas muzeju, Latvijas Nacionālo arhīvu un Latvijas Nacionālo bibliotēku.  Ekspozīcijā līdztekus izsmeļošai informācijai par baltiešu trimdas organizācijas BATUN (Baltic Appeal to the United Nations) darbību, pirmo reizi publiski būs apskatāmas dokumentālas liecības un oriģināli dokumenti par šo trimdas organizāciju, kas neatlaidīgi atgādināja ANO dalībvalstīm par Baltijas valstu okupāciju. Izstādē eksponētie dokumenti 2019. gadā tika atvesti no Ņujorkas un nodoti Latvijas Valsts arhīva rīcībā.  

ANO šogad atzīmē savu 75. gadadienu, īpašu uzsvaru liekot uz ANO starptautiskās lomas un daudzpusējās sadarbības (multilaterālisma) nozīmes skaidrošanu. 21. septembrī notiks ANO augsta līmeņa pasākums par godu ANO 75. gadadienai, kurā piedalīsies Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

ANO izveidota 1945. gadā un šobrīd tās sastāvā ir 193 dalībvalstis. ANO bija pirmā globālā starptautiskā organizācija, kurā Latvija iestājās 1991. gada 17. septembrī, īsi pēc neatkarības atgūšanas. Baltijas valstu uzņemšana ANO  noslēdza divu gadu ilgo valstiskās neatkarības atgūšanas procesu.

Latvijas intereses ANO pārstāv Latvijas pārstāvniecības ANO Ņujorkā, Ženēvā un Vīnē, tāpat arī ANO specializētajās aģentūrās un organizācijās, kas nodarbojas ar ķīmisko ieroču aizlieguma, izglītības, zinātnes un kultūras, kā arī pārtikas un lauksaimniecības jautājumiem.

Informatīvs video par baltiešu trimdas organizāciju BATUN pieejams šeit.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā