Valsts sekretārs Andris Pelšs akreditācijas vizītē pieņem jauno Zviedrijas vēstnieci

16.09.2020. 17:15

2020. gada 16. septembrī Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs iepazīšanās vizītē tikās ar Zviedrijas vēstnieci Latvijā Kārinu Hēglundu (Karin Höglund).

A. Pelšs uzsvēra, ka Zviedrija ir Latvijai tuvs sabiedrotais un svarīgs reģionālais partneris. Valstis saista ciešs dialogs visās jomās un līmeņos, kas ir pamats veiksmīgai reģionālajai un starptautiskajai sadarbībai. Amatpersonas bija vienisprātis, ka tikai kopīgiem spēkiem iespējams nodrošināt visa reģiona labklājību un drošību.

Zviedrija ir viens no nozīmīgākajiem tirdzniecības partneriem un līdere investīciju jomā Latvijā. Pandēmijas laiks pierādīja digitālo tehnoloģiju nozīmes pieaugumu, kur Latvijas un Zviedrijas divpusējai sadarbībai un ciešākām saitēm reģionā ir liels potenciāls. Droša digitālā attīstība ir svarīga valstu ekonomiskajai izaugsmei un drošībai.

K. Hēglunda apsveica Latviju ar ievēlēšanu ANO Sieviešu statusa komisijā. Amatpersonas apliecināja nepieciešamību arī turpmāk starptautiskajās organizācijās sadarboties divpusēji un Baltijas un Ziemeļvalstu sadarbības formātā. A. Pelšs pauda Latvijas atbalstu Zviedrijai, uzņemoties prezidentūru Eiropas Drošības un sadarbības organizācijā (EDSO) 2021. gadā.

Vēstniece ir strādājusi Zviedrijas pārstāvniecībās Bulgārijā, Austrijā, Dienvidāfrikā, Apvienotajā Karalistē, ASV, kā arī dažādos amatos Zviedrijas Ārlietu ministrijā. Pirms ierašanās Latvijā vadīja Ārlietu ministrijas Amerikas departamentu.

Kārina Hēglunda Ārlietu ministrijā ir iesniegusi akreditācijas vēstules kopiju. Akreditācijas ceremonija pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita plānota nākamajā nedēļā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā