Notiek ikgadējās diplomātu mācības par Latvijas ekonomikas atjaunošanas plānu, eksporta veicināšanu un investīciju piesaisti

16.09.2020. 11:10

2020. gada 16. septembrī attālinātā formātā norisinās ikgadējās mācības ekonomikas jautājumos ārvalstīs strādājošajiem Latvijas diplomātiem. Mācības organizētas, lai gūtu padziļinātu ieskatu par Latvijas ekonomiku un attīstības perspektīvām, veicinātu diplomātu un Latvijas uzņēmēju sadarbību ārvalstu tirgu apgūšanā un sadarbojoties uzņēmēju problēmsituāciju risināšanā, piedāvājot pieejamos atbalsta risinājumus.

Šā gada diplomātu mācību programmas galvenās tēmas ir Latvijas ekonomikas atveseļošana pēc Covid-19 un jautājumi, kas skar eksporta veicināšanu un investīciju piesaisti “jaunajā realitātē”.

Mācību dalībniekus uzrunās Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs. Par Latvijas ekonomikas atveseļošanas stratēģiju un tās galvenajiem elementiem un virzieniem informēs Ekonomikas ministrijas valsts sekretāra vietnieks Raimonds Aleksejenko. Latvijas Investīciju un Attīstības aģentūras direktors Kaspars Rožkalns stāstīs par jauno ekosistēmu pieeju Latvijas tautsaimniecības nozaru attīstībā, investīciju piesaisti, paveikto Latvijas valsts tēla stratēģijas izstrādē, kā arī Latvijas ārējo ekonomisko pārstāvniecību tīkla reformu. Ar 5G attīstības progresu Latvijā un 5G partnerības platformu nākotnes sadarbībai Baltijas jūras reģionā diplomātus iepazīstinās VAS “Elektroniskie sakari” Attīstības un klientu vadības departamenta direktors un 5G Techritory programmas direktors Neils Kalniņš.

Latvijas diplomātu apmācības notiek ceturto gadu. Apmācībās piedalās 44 Latvijas diplomāti no vairāk nekā 30 pasaules valstīm.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā