Latvijas vēstniece iesniedz akreditācijas vēstuli Vispārējā Kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma organizācijas Sagatavošanas komisijas izpildsekretāram

15.09.2020. 17:22

2020.gada 15.septembrī Vīnē Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Katrīna Kaktiņa iesniedza akreditācijas vēstuli Vispārējā Kodolizmēģinājumu aizlieguma līguma organizācijas (Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty Organization, CTBTO) Sagatavošanas komisijas izpildsekretāram Dr. Lassinam Zerbo (Dr. Lassina Zerbo).

Sarunas laikā amatpersonas apsprieda organizācijas aktualitātes un nozīmīgāko starptautiskos pasākumus. K. Kaktiņa uzsvēra līguma spēkā stāšanās nozīmi un Latvijas nemainīgo atbalstu organizācijas darbam. Tāpat vēstniece atzinīgi novērtēja CTBTO starptautiskās novērošanas sistēmas ieguldījumu drošībā un organizācijas uzsvaru zinātnes un diplomātijas mijiedarbībā. K. Kaktiņa apliecināja Latvijas interesi turpināt praktisku sadarbību ar CTBTO, kas sekmē nacionālo ekspertīzi un tehniskās spējas.

CTBTO mērķis ir aizliegt valstīm veikt kodolizmēģinājumus, un šim mērķim ir izveidota starptautiska novērošanas sistēma. Lai arī Līgums par šīs organizācijas izveidi pagaidām nav stājies spēkā, Vīnē aktīvi darbojas Sagatavošanas komisija un Pagaidu Tehniskais sekretariāts.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā