Latvijas vēstniece ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Vīnē iesniedz akreditācijas vēstuli Starptautiskās atomenerģijas aģentūras ģenerāldirektoram

11.09.2020. 12:15

2020. gada 10. septembrī Vīnē Latvijas ārkārtējā un pilnvarotā vēstniece ANO, EDSO un citās starptautiskajās organizācijās Katrīna Kaktiņa iesniedza akreditācijas vēstuli Starptautiskās atomenerģijas aģentūras ģenerāldirektoram Rafaelam Grossi (Rafael Grossi).

Akreditācijas sarunā tika apspriesta Latvijas sadarbība ar Starptautisko atomenerģijas aģentūru (International Atomic Energy Agency, IAEA) un dalība tehniskās sadarbības programmā, kas sniedz nozīmīgu ieguldījumu Latvijas radiācijas drošības un kodolmedicīnas spēju celšanā. K. Kaktiņa atzinīgi novērtēja IAEA savlaicīgo un nozīmīgo atbalstu Latvijai Covid-19 testēšanas kapacitātes palielināšanā, piegādājot divus ātro analīžu aprīkojuma komplektus, tādējādi palielinot testēšanas kapacitāti. Aktuālo starptautisko un reģionālo jautājumu blokā amatpersonas pārrunāja Irānas kodolprogrammas uzraudzība no IAEA puses un situācija Ziemeļkorejā. K. Kaktiņa arī uzsvēra, ka nepieciešams starptautisko ekspertu slēdziens par to, vai Astravjecas atomelektrostacija Baltkrievijā ir uzskatāma par drošu pirms tās nodošanas ekspluatācijā. Latvijai kā kaimiņvalstij šis ir īpaši nozīmīgs jautājums.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā