UNESCO akreditēts vēstnieks Indulis Ābelis

10.09.2020. 10:12

2020. gada 9. septembrī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Apvienoto Nāciju Izglītības, zinātnes un kultūras organizācijā (UNESCO) Indulis Ābelis iesniedza akreditācijas vēstuli UNESCO ģenerāldirektorei Odrijai Azulē (Audrey Azoulay).

Tikšanās laikā vēstnieks atzīmēja, ka Latvija jau kopš 1991. gada ir aktīva un atbildīga UNESCO dalībvalsts ar savu ekspertīzi kultūras mantojuma, komunikācijas un informācijas jomās, izglītības un zinātnes sektorā, kā arī citās svarīgās programmās.

Ģenerāldirektore augstu novērtēja Latvijas ekspertu ieguldījumu UNESCO  izglītības un zinātnes, mākslīgā intelekta un bioētikas programmās, īpaši novērtējot bijušās Latvijas prezidentes Vairas Vīķes-Freibergas dalību Nākotnes izglītības starptautiskajā komisijā (International Commission for the Futures of Education).

I. Ābelis pateicās par UNESCO centieniem atbalstīt dalībvalstis Covid-19 krīzes laikā, mobilizējot globālo solidaritāti, lai mazinātu valstu izglītības, digitālo risinājumu pieejamības un digitālo prasmju atšķirības un cīnītos ar pandēmijas sekām visās organizācijas darbības jomās.

Informējot par Latvijas plānotajām aktivitātēm, vēstnieks uzsvēra Latvijas bagāto kultūras mantojumu kā dzīvu vērtību un apliecināja interesi tā nostiprināšanā, piesakot jaunus Pasaules kultūras mantojuma objektus: Grobiņas arheoloģisko ansambli un Kuldīgas vecpilsētu.

Pārrunājot citus nozīmīgākos Latvijas un UNESCO sadarbības jautājumus, I. Ābelis atzīmēja Latvijas pozitīvo atpazīstamību un aktīvo darbību UNESCO,  sniedzot ekspertīzi mediju brīvības, žurnālistu drošības, medijpratības jomās. Viņš apliecināja gatavību turpināt mērķtiecīgi darboties UNESCO Starptautiskajā programmā komunikācijas attīstībai (International Programme for the Development of Communication, IPDC) un tās Starpvaldību padomē. Vēstnieks uzsvēra Latvijas aktīvo dalību Ukrainas draugu grupā un nepieciešamību saglabāt Ukrainas teritoriālās nedalāmības un integritātes jautājumu UNESCO darbakārtībā.

Krīzei mazinoties, vēstnieks aicināja ģenerāldirektori apmeklēt Latviju.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā