ASEM paziņojums par koronavīrusa slimību Covid-19

07.09.2020. 14:19

2020. gada 7. septembrī pieņemts ASEM (Āzijas un Eiropas sanāksmes) 13. samita organizētājvalsts Kambodžas un ASEM reģionālo koordinatoru ārlietu ministru kopīgais paziņojums  par koronavīrusa slimību (Covid-19)1. ASEM partneri vienojas par kopīgu pieeju Covid-19 krīzes izraisītajiem problēmjautājumiem un apliecina gatavību sadarboties Covid-19 pandēmijas apkarošanā.

Atbildot uz Covid-19 izraisītās slimības uzliesmojumu pasaulē un tās negatīvajām ekonomiskajām sekām, ASEM partneri apliecina solidaritāti un daudzpusēju (multilaterālu) pieeju cīņā pret Covid-19 slimību, tai skaitā apņemšanos dalīties ar pieredzi un informāciju pandēmijas apkarošanā. Paziņojumā uzsvērta nepieciešamība pandēmijas laikā turpināt aizsargāt cilvēktiesības un pamatbrīvības, saglabāt un veicināt starptautisko tirdzniecību, cīnīties ar dezinformāciju un nepatiesām ziņām, kā arī pildīt starptautiskās saistības.

ASEM paziņojums par koronavīrusa slimību Covid-19.

 

Informācijai

ASEM ir daudzpusējs Eiropas un Āzijas valstu dialogs, kas aptver ekonomiskās sadarbības jautājumus, cilvēktiesības, likuma varas principu ieviešanu, kā arī tādas jomas kā globālie veselības apdraudējumi, ilgtspējīga attīstība, klimata pārmaiņas, enerģētika, dažādu kultūru un konfesiju dialogs, nodarbinātība un izglītība. ASEM 13. samits šobrīd tiek plānots 2021. gadā. Plašāk par ASEM formātu: https://www.mfa.gov.lv/arpolitika/eiropas-savieniba-arpolitika/latvijas-darbiba-es/azijas-eiropas-sanaksme-asem

1 ASEM partneri pašreizējā Covid-19 izraisītajā situācijā ir vienojušies par paziņojuma publicēšanu ārpus ierastās kārtības, izņēmumā kārtā deleģējot to ASEM 13. samita sanāksmes organizētājvalsts Kambodžas un ASEM reģionālo koordinatoru ES, Vācijas, Singapūras un Krievijas ārlietu ministriem.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā