Latvijas vēstnieks ANO Ženēvā Bahtijors Hasans iesniedz akreditācijas vēstuli ANO Eiropas biroja ģenerāldirektorei

03.09.2020. 15:46

2020. gada 3. septembrī Latvijas Republikas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Apvienoto Nāciju Organizācijā (ANO) Ženēvā Bahtijors Hasans iesniedza akreditācijas vēstuli ANO Eiropas biroja (United Nations Office at Geneva, UNOG) ģenerāldirektorei Tatjanai Valovajai (Tatiana Valovaya).

Tikšanās laikā vēstnieks uzsvēra ANO lomu starptautiskā miera nodrošināšanā un apliecināja, ka arī nākotnē Latvija turpinās iestāties par daudzpusējās sadarbības stiprināšanu un starptautisko saistību ievērošanu. Atsaucoties uz Latvijas aktīvo dalību bruņojuma kontroles jautājumos, tai skaitā nesenajām prezidentūrām Ieroču tirdzniecības nolīgumā un Kodolmateriālu piegādātāju grupā, vēstnieks atzīmēja, ka bez konstruktīvas iesaistes starptautiskajos procesos nevar nodrošināt stabilitāti.

Pievēršoties cilvēktiesību jautājumiem, B. Hasans kā vienu no Latvijas prioritātēm minēja pilnvērtīgu sieviešu tiesību un iespēju veicināšanu. Sieviešu iesaiste visos sabiedrības procesos un darbības jomās ir neaizstājama ilgtspējīga miera nodrošināšanā.

Amatpersonas apsprieda arī aktuālos izaicinājumus ANO: finanšu krīzi un Covid-19 pandēmijas ietekmi. Neskatoties uz nepieciešamību pielāgoties sarežģītajai situācijai, T. Valovaja atzīmēja, ka tā ir ļāvusi apzināties starptautiskās sabiedrības ciešo saikni – visi izaicinājumi ir globāli izaicinājumi. UNOG ģenerāldirektore piekrita vēstniekam, ka tos var atrisināt tikai veicinot daudzpusējo sadarbību.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā