Latvijas institūcijas paraksta sadarbības memorandu cilvēktiesību aizsardzības jomā

21.08.2020. 14:52

2020. gada 19. augustā Tieslietu ministrija, Ārlietu ministrija, Ģenerālprokuratūra un Valsts policija parakstījušas memorandu par sadarbību Latvijas valstspiederīgo cilvēktiesību aizsardzībai kriminālprocesos ārvalstīs.

Memorands paredz operatīvu informācijas apmaiņu šo Latvijas institūciju starpā un saskaņotu rīcību gadījumos, kad Latvijas valstspiederīgais ir apcietināts vai notiesāts ārvalstī un ir saskatāmi iespējami cilvēktiesību pārkāpumi. Pēc informācijas apmaiņas starp institūcijām tās savā kompetencē lemj par atbilstošāko rīcību Latvijas valstspiederīgā cilvēktiesību aizsardzībai un par nepieciešamību lietot starptautiskās krimināltiesiskās sadarbības mehānismus gadījuma risināšanā.

Memorandu parakstījušās institūcijas jau iepriekš sadarbojušās, lai aizsargātu Latvijas valstspiederīgo cilvēktiesības kriminālprocesos ārvalstīs. Ar memoranda noslēgšanu institūcijas skaidrāk nosaka sadarbības kārtību un regulāru aktualitāšu apspriešanu kopējās sanāksmēs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā