Saūda Arābijas ārlietu ministrs pirmo reizi vizītē apmeklē Latviju

20.08.2020. 16:45

2020. gada 20. augustā Latviju pirmo reizi apmeklēja Saūda Arābijas Karalistes ārlietu ministrs princis Faisals bin Farhāns Āl Saūds (Faisal bin Farhan Al Saud). Vizītes laikā F. bin Farhāns Āl Saūds tikās ar ārlietu ministru Edgaru Rinkēviču, Valsts prezidentu Egilu Levitu un Ministru prezidentu Krišjāni Kariņu. Latvijas amatpersonas ar Saūda Arābijas ārlietu ministru pārrunāja Latvijas un Saūda Arābijas divpusējās attiecības, kā arī situāciju Tuvo Austrumu reģionā.

Abu valstu ārlietu ministri pārrunāja divpusējās attiecības, tostarp ekonomiskās sadarbības paplašināšanas iespējas, it īpaši IKT sektorā. Tāpat puses pārrunāja Eiropas Savienības (ES) un Tuvo Austrumu reģiona aktualitātes, tostarp Tuvo Austrumu Miera procesu. Sarunā E. Rinkēvičs uzrunāja cilvēktiesību jautājumus, aicinot Saūda Arābiju turpināt centienus cilvēktiesību situācijas uzlabošanā un uzsākt strukturētu dialogu ar Eiropas Savienību šajā jomā.

 

Informācijai

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs uzturējās vizītē Saūda Arābijas Karalistē 2019. gada 6. un 7. novembrī.

Latvijas un Saūda Arābijas diplomātiskās attiecības tika nodibinātas 2003. gada 21. martā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā