Valsts prezidents pasniedz akreditācijas vēstuli Latvijas vēstniekam Francijā un pārstāvim Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā Eduardam Stiprajam

18.08.2020. 12:41

2020. gada 18. augustā Latvijas Valsts prezidents Egils Levits Rīgas pilī pasniedza akreditācijas vēstuli nākamajam Latvijas ārkārtējam un pilnvarotajam vēstniekam Francijas Republikā un Latvijas pārstāvim Starptautiskajā Frankofonijas organizācijā Eduardam Stiprajam.

Eduards Stiprais Latvijas diplomātiskajā dienestā strādā kopš 1993. gada un ir viens no pieredzes bagātākajiem Latvijas diplomātiem. Bijis Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Lielbritānijas un Ziemeļīrijas Apvienotajā Karalistē, vadījis Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkciju, bijis Valsts prezidenta kancelejas vadītājs, ieņēmis ārkārtējā un pilnvarotā vēstnieka Latvijas Republikas Pastāvīgajā pārstāvniecībā ES amatu, kā arī vadījis iestāšanās ES sarunu delegācijas sekretariātu. No 2013. līdz 2016. gadam E. Stiprais bija Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors. Kopš 2016. gada līdz šim brīdim vēstnieks vadīja Eiropas Savienības delegāciju Uzbekistānā.

E. Stiprais ir apbalvots ar IV šķiras Triju Zvaigžņu ordeni, kā arī saņēmis Ukrainas, Norvēģijas un Francijas valstu apbalvojumus.

Viņš absolvējis Latvijas Universitātes Ekonomikas fakultāti, kā arī izglītību papildinājis Francijas Nacionālajā Administrācijas skolā un Zviedrijas Starptautisko attiecību institūtā.

Vēstnieks amatā nomaina Imantu Lieģi, kurš kopš 2016. gada pārstāvēja Latvijas intereses Francijas Republikā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā