Ārlietu ministrija nosoda Baltkrievijas varasiestāžu pielietoto spēku pret Latvijas pilsoņiem

17.08.2020. 18:38

2020. gada 17. augustā Ārlietu ministrijas Divpusējo attiecību direkcijas vadītājs Ilgvars Kļava tikās ar Baltkrievijas Republikas ārkārtējo un pilnvaroto vēstnieku Latvijā Vasīliju Markoviču (Vasily Markovich), lai iesniegtu Latvijas protesta notu par Latvijas pilsoņu aizturēšanu un paustu pozīciju par Baltkrievijas varasiestāžu rīcību.

Saskaņā ar Ārlietu ministrijas rīcībā esošo informāciju Baltkrievijas tiesībsargājošie spēki no 10. līdz 13. augustam nepamatoti aizturēja divus Latvijas pilsoņus, pret kuriem tika pielietota fiziska un psiholoģiska vardarbība. Latvijas Ārlietu ministrija pieprasa Baltkrievijas varasiestādēm veikt incidenta pilnvērtīgu izmeklēšanu, saukt vainīgos pie atbildības un informēt par izmeklēšanas rezultātiem.

Sniedzot principiālu politisko vērtējumu par Baltkrievijā notikušajām prezidenta vēlēšanām, Ārlietu ministrija norādīja, ka 2020. gada 9. augusta vēlēšanas nebija brīvas un godīgas. Situācijas atrisinājumam nepieciešams rīkot jaunas prezidenta vēlēšanas, kuras organizētu Baltkrievijas vēlēšanu komisija jaunā sastāvā un starptautisko novērotāju klātbūtnē.

Ministrija stingri nosoda Baltkrievijas tiesībsargājošo iestāžu fiziska spēka pielietošanu pret miermīlīgo protestu akciju dalībniekiem un pieprasa nekavējoties atbrīvot aizturētos protestētājus. Jāsauc pie atbildības un jāsoda attiecīgās amatpersonas, kas pieļāva vardarbību un cilvēktiesību pārkāpumus.

Tāpat ministrija aicina Baltkrievijas vēstnieku informēt Minsku, ka Baltkrievijas iekšēju problēmu risināšanā nav jāmeklē ārējais ienaidnieks. Mēģinājumi pasniegt Baltijas valstis un NATO kā Baltkrievijai naidīgus spēkus var vēl vairāk pasliktināt šobrīd sarežģītās attiecības ar oficiālo Minsku.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā