Latvijas ārlietu ministrs ar Baltkrievijas kolēģi pārrunā abpusēji aktuālos jautājumus

24.07.2020. 17:25

2020. gada 24. jūlijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs tikās ar Baltkrievijas ārlietu ministru Vladimiru Makeju, kurš uzturas vienas dienas darba vizītē Latvijā. Tikšanās laikā, kas notika Daugavpils novada Skrudalienas pagasta Silenē, ārlietu ministri pārrunāja ES–Baltkrievijas attiecību aktualitātes un Latvijas–Baltkrievijas divpusējās sadarbības jautājumus.

Puses pārrunāja situāciju pirms gaidāmajām prezidenta vēlēšanām Baltkrievijā š.g. 9. augustā. Latvijas ārlietu ministrs sarunā uzsvēra, ka Baltkrievijas tautai vēlēšanās jābūt iespējai brīvi un atklāti paust savu viedokli, kā arī aicināja Baltkrieviju respektēt pilsoniskās brīvības.

Ministri atzinīgi novērtēja labās Latvijas un Baltkrievijas kaimiņattiecības, kas īpaši izpaudās konstruktīvajā sadarbībā, lai Covid-19 krīzes sākumposmā abu valstu pilsoņi varētu atgriezties mājās. E. Rinkēvičs atzina, ka Baltkrievija ir nozīmīgs Latvijas ārējās tirdzniecības partneris, ar kuru ir svarīga arī sadarbība tranzīta un loģistikas jomā, un aicināja turpināt darbu pie Vienošanās par abu valstu sadarbību transporta un loģistikas jomā.

Pārrunājot kodoldrošības jautājumus, E. Rinkēvičs norādīja, ka Astravjecas AES drošības prasību ievērošana ir pirmajā vietā, kā arī Latvija vēlas redzēt aktīvāku informācijas apmaiņu starp ekspertiem kodoldrošības jautājumos.

Šī bija ikgadējā Latvijas un Baltkrievijas ārlietu ministru tikšanās. E. Rinkēvičs apmeklēja Baltkrieviju 2019. gada 25.‑26. jūlijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā