Ārlietu ministrija izsaka nožēlu par tiesas lēmumu Jurija Dmitrijeva lietā

23.07.2020. 14:40

Ārlietu ministrija izsaka nožēlu par Petrozavodskas pilsētas tiesas pieņemto lēmumu piespriest 3 gadu un 6 mēnešu ilgu ieslodzījumu vēsturniekam-cilvēktiesību aktīvistam Jurijam Dmitrijevam.

Neskatoties uz to, ka sods ir maigāks par prokuratūras pieprasīto, šis tiesas spriedums nav uzskatāms par taisnīgu. Tas ir sagrāvis Jurija Dmitrijeva reputāciju un veselību.

Jurijs Dmitrijevs tika aizturēts 2016. gada 13. decembrī uz apšaubāmu apsūdzību pamata. Lietas ierosināšanai pret Juriju Dmitrijevu kalpoja anonīms iesniegums. 2018. gada 5. aprīlī Petrozavodskas pilsētas tiesas viņu attaisnoja, taču pēc 2 mēnešiem Karēlijas Augstākā tiesa šo pirmās instances attaisnojošo spriedumu atcēla un lietu nosūtīja uz atkārtotu izskatīšanu, vienlaikus izvirzot jaunas apsūdzības.

Jurijs Dmitrijevs ir Karēlijā labi zināms vēsturnieks, Starptautiskā vēstures, izglītības, labdarības un cilvēktiesību biedrības “Memoriāls” Karēlijas nodaļas priekšsēdētājs un cilvēktiesību aizstāvis, kurš 30 gadus veltījis Staļina laika politisko represiju upuru piemiņas iemūžināšanai, kā arī izveidojis represēto apbedījuma vietas “Sandarmoh”, “Krasnij Bor”, un represijās bojā gājušo kapus Sekirnajas kalnā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā