Jānis Mažeiks akreditācijas vizītē pieņem jauno Moldovas vēstnieku

17.07.2020. 17:06

2020. gada 17. jūlijā valsts sekretāra pienākumu izpildītājs Jānis Mažeiks tikās ar Moldovas Republikas vēstnieku Andrianu Rošu (Andrian Roşa), kurš bija ieradies iepazīšanās vizītē. Tikšanās laikā tika pārrunātas Latvijas un Moldovas divpusējās attiecības, kā arī Eiropas Savienības (ES) un Moldovas attiecību aktualitātes. Sarunu partneri atzinīgi vērtēja abu valstu sadarbību un pauda apņemšanos kopīgiem spēkiem turpināt to stiprināšanu.

Vēstnieks norādīja, ka Latvija ir svarīgs partneris arī Eiropas Savienībā un Moldova augstu vērtē Latvijas sniegto atbalstu. Pildot amata pienākumus, A.Roša pauda apņemšanos veicināt un stiprināt Latvijas un Moldovas attiecības dažādās jomās, īpaši izceļot sadarbību ekonomikā, attīstības sadarbībā, kultūras un dažāda līmeņa kontaktu veidošanā.

J. Mažeiks norādīja, ka Moldova ir viena no prioritārajām valstīm Latvijas attīstības sadarbības politikā. Valsts sekretāra vietnieks informēja vēstnieku par Latvijas ieguldījumu Moldovas atbalstam, jūnijā apstiprinot trīs attīstības sadarbības granta projektus Covid-19 krīzes radīto sociālekonomisko seku mazināšanai. Kopējais piešķirtais finansējums minētajiem projektiem ir aptuveni 180 tūkst. eiro.

Valsts sekretāra vietnieks atzīmēja, ka Moldova ir arī būtiska Austrumu partnerības politikas dalībvalsts. Latvija atbalsta Moldovas centienus tuvināties ES. J. Mažeiks atzīmēja Latvijas gatavību arī turpmāk dalīties ar Moldovu reformu pieredzē, lai stiprinātu Moldovas un ES sadarbību.

Vēstnieks Ārlietu ministrijā ir iesniedzis akreditācijas vēstules kopiju. Akreditācijas ceremonija pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita plānota 2020. gada 21. jūlijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā