Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsver nepieciešamību nodrošināt pietiekamu un taisnīgi sadalītu ES finansējumu ekonomikas atveseļošanai

15.07.2020. 17:25

2020. gada 15. jūlijā Ārlietu ministrijas parlamentārā sekretāre Zanda Kalniņa-Lukaševica piedalījās Eiropas Savienības (ES) Vispārējo lietu padomes videokonferencē.

Centrālais diskusiju jautājums sanāksmē bija gatavošanās 17.-18. jūlija Eiropadomei un iespējamā vienošanās par ES daudzgadu budžetu 2021.-2027. gadam un Ekonomikas atveseļošanas instrumentu. Sanāksmē arī apsprieda Vācijas prezidentūras ES Padomē prioritātes.

Zanda Kalniņa-Lukaševica atzīmēja, ka visu dalībvalstu interesēs ir panākt laicīgu vienošanos par ES daudzgadu budžetu un jauno Ekonomikas atveseļošanas instrumentu, lai nodrošinātu savlaicīgu investīciju veikšanu un to nepārtrauktību. Tāpat parlamentārā sekretāre uzsvēra Latvijas prioritātes, īpaši pievēršoties lauksaimniecībai: “Latvijai nav pieņemams, ka Baltijas valstu zemnieki saņem zemākos tiešmaksājumus Eiropas Savienībā. Mēs turpināsim uzstāt uz risinājumu”, teica parlamentārā sekretāre.

Vienlaikus Kohēzijas politika būs viens no nozīmīgākajiem instrumentiem ilgtermiņa ekonomiskās izaugsmes veicināšanai. Parlamentārā sekretāre izcēla, ka Latvija ir gatava investēt finansējumu ilgtspējīgās, klimatam draudzīgās un modernās iniciatīvās. Ņemot vērā ES daudzgadu budžeta nozīmi Covid-19 negatīvo seku mazināšanai, Zanda Kalniņa-Lukaševica uzsvēra, ka Latvijai ir svarīgs pietiekams un taisnīgi sadalīts finansējums ekonomikas atveseļošanas procesam reformu un investīciju veikšanai vidējā termiņā.

 

Informācijai

Vispārējo lietu padomes sanāksmes notiek reizi mēnesī, un 2020. gada otrajā pusgadā to vada ES Padomes prezidējošā valsts Vācija.

10. jūlijā Eiropas Komisija publicēja kompromisa priekšlikumu ES daudzgadu budžetam 2021.-2027. gadam un Ekonomikas atveseļošanas instrumentam, ņemot vērā Covid-19 izaicinājumus, kas ļaus piesaistīt papildu ES finansējumu dalībvalstu ekonomiku stimulēšanai tuvākajos gados. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā