Apstiprināts Latvijas pirmais Nacionālais rīcības plāns ANO Drošības padomes Rezolūcijas 1325 par sievietēm, mieru un drošību mērķu īstenošanai Latvijā 2020.-2025. gadam

14.07.2020. 15:49

2020. gada 14. jūlijā Ministru kabineta sēdē apstiprināts Latvijas pirmais Nacionālais rīcības plāns Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Drošības padomes Rezolūcijas 1325 par sievietēm, mieru un drošību mērķu īstenošanai Latvijā 2020.-2025. gadam, kas izstrādāts Ārlietu ministrijas vadībā.

Nacionālais rīcības plāns paredz trīs galvenos uzdevumus: (1) sabiedrības, īpaši jaunās paaudzes, izpratnes un zināšanu veicināšanu par dzimumu līdztiesību un ar dzimumu saistītas vardarbības izskaušanu; (2) apmācības aizsardzības un iekšlietu sektoram, tai skaitā dzimumu līdztiesības konsultanta pozīcijas izveidi un (3) Latvijas pieredzes un zināšanu nodošanu tālāk.

Plānā paredzētie pasākumi tiks īstenoti sadarbībā ar nozaru ministrijām un nevalstiskajām organizācijām. Tāpat apmācībās par dzimumu līdztiesību un ar dzimumu saistītas vardarbības izskaušanu Latvijas aizsardzības un iekšlietu sektorā paredzēta sadarbība ar Kanādu un Ziemeļvalstīm, kurām uzkrāta ilggadīga pieredze un zināšanas dzimumu līdztiesības jautājumos.

 

Informācijai

 2000. gadā ANO Drošības Padome apstiprināja Rezolūciju 1325 par sievietēm, mieru un drošību. Šī Drošības Padomes rezolūcija un tai sekojošās vēl deviņas rezolūcijas tematikā “Sievietes, miers un drošība” iezīmēja sākumu jaunam procesam starptautiskā miera un drošības veicināšanā, pievēršot īpašu uzmanību ar dzimumu saistītas vardarbības novēršanai, kā arī uzsverot sieviešu pārstāvību un iesaisti militāro konfliktu risināšanā un miera uzturēšanas procesos.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā