Ārlietu ministrs aicina Eiropas Savienību izveidot jaunu stratēģiju attiecībām ar Turciju

13.07.2020. 15:37
Ārlietu ministrs aicina Eiropas Savienību izveidot jaunu stratēģiju attiecībām ar Turciju

2020. gada 13. jūlijā Briselē notika Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes sanāksme, kuras laikā ES dalībvalstu ārlietu ministri diskutēja par Covid-19 ietekmi Latīņamerikā un Karību jūras reģionā, kā arī pārrunāja situāciju Turcijā, fokusējoties uz ES-Turcijas attiecībām un Turcijas lomu reģionā.

“Pandēmijas krīze lika mums apzināties, cik svarīgi ikdienas komunikācijā ir izmantot vairāk digitālu risinājumu. Tā ir joma, kurā Eiropas Savienība un Eiropas Savienības dalībvalstis savā pieredzē var dalīties ar Latīņamerikas un Karību jūras reģiona valstīm, tādējādi palīdzot tām īstenot e-pārvaldes reformas,” akcentēja E. Rinkēvičs, runājot par Latīņamerikas un Karību jūras reģiona sadarbību ar ES. Ministrs arī norādīja, ka Covid-19 krīze ir parādījusi, ka ārkārtīgi svarīga ir pieeja brīvai, uzticamai, zinātnē balstītai informācijai. ES zināšanas un paraugprakse cīņā pret dezinformācijas (t.s. infodēmijas) izplatību var būt noderīga arī Latīņamerikas un Karību reģiona valstīm.

Runājot par ES un Turcijas attiecībām, E. Rinkēvičs vērsa klātesošo uzmanību, ka ES ir skaidri jāpauž sava nostāja pret Svētās Sofijas katedrāles Stambulā pārveidošanu par mošeju, kas ir iekļauta UNESCO Pasaules mantojuma sarakstā un aicināja ES izveidot jaunu stratēģiju ar Turciju. “Turcija ir nozīmīga Eiropas Savienības partnere, ar kuru svarīgi turpināt dialogu un sadarbību kopējo interešu jomās, veicinot savstarpēju sapratni. Esam ieinteresēti strādāt ar Turciju, lai risinātu kopīgos izaicinājumus,” uzsvēra ministrs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā