Septembrī ANO izskatīs Latvijas kārtējo ziņojumu par Starptautiskā pakta par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām ieviešanu Latvijā

07.07.2020. 12:25

2020. gadā Apvienoto Nāciju Organizācijas (ANO) Ekonomisko, sociālo un kultūras tiesību (Komiteja) tās 68.sesijā, kas norisināsies no 30. septembra līdz 1.oktobrim, izskatīs Latvijas kārtējo ziņojumu un tā pielikumus par ANO 1966.gada Starptautiskā pakta par ekonomiskajām, sociālajām un kultūras tiesībām (Pakts) ieviešanu Latvijā laika posmā no 2008. gada līdz 2017. gadam (Kārtējais ziņojums).

Lai sniegtu Komitejai vispusīgu informāciju par Pakta ieviešanu Latvijā un veicinātu kvalitatīvu dialogu starp Latvijas pārstāvjiem un Komitejas ekspertiem, Ārlietu ministrija aicina nevalstiskās organizācijas sniegt savu viedokli par Kārtējā ziņojumā iekļauto informāciju un Latvijas paveikto ekonomisko, sociālo un kultūras tiesību ieviešanai Latvijā, kuru līdz 2020. gada 31. augustam var nepastarpināti iesniegt Komitejas sekretariātā. Izsmeļoša informācija angļu valodā par nevalstisko organizāciju iesaisti Konvencijas ieviešanā pieejama Komitejas ANO tīmekļa vietnē ievietotajā rokasgrāmatā.

Ziņojuma teksts un tā pielikumi angļu valodā ir pieejami Komitejas tīmekļa vietnē.

 

Informācijai

2018. gada 16. oktobrī Ministru kabinets apstiprināja Kārtējo ziņojumu, kuru Ārlietu ministrija sagatavoja sadarbībā ar Ekonomikas ministriju, Finanšu ministriju, Iekšlietu ministriju, Izglītības un zinātnes ministriju, Kultūras ministriju, Labklājības ministriju, Satiksmes ministriju, Tieslietu ministriju un Veselības ministriju. Pēc apstiprināšanas Ministru kabinetā un tā tulkošanas Ārlietu ministrija 2019. gada 3. aprīlī Kārtējo ziņojumu iesniedza izskatīšanai Komitejā.

 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā