Ārlietu ministrijas paziņojums

19.06.2020. 16:52

Latvijas Ārlietu ministrija kategoriski noraida š.g. 19. jūnijā Krievijas Federācijas prezidenta V.Putina pausto, kas lasāms rakstā "Lielās uzvaras 75 gadi: kopīga atbildība vēstures un nākotnes priekšā”. Baltijas valstis tika okupētas un anektētas prettiesiski, lietojot draudus un militāras provokācijas. PSRS pārkāpa savas starptautiskos līgumos noteiktās saistības un veica agresijas aktu. Tautas suverēnā griba tika falsificēta viltus vēlēšanās. Baltijas valstu iluzorā autonomija padomju okupācijas apstākļos bija tikai aizsegs padomju režīma noziedzīgajai politikai, ko noteica padomju valsts un komunistiskās partijas vadība Maskavā. Lai gan prezidents V.Putins izsaka atbalstu PSRS Tautas deputātu kongresa lēmumam, kas 1989. gada 24. decembrī nosodīja Molotova-Ribentropa pakta slepeno protokolu, Padomju Savienības agresīvā ārpolitika visumā tiek attaisnota.

Ar nožēlu jākonstatē, ka mūsdienu Krievijas varas iestādes joprojām nav gatavas objektīvi vērtēt padomju režīma atbildību par Otrā pasaules kara izraisīšanu un neskaitāmiem noziegumiem pret Eiropas, Krievijas un tās kaimiņvalstu tautām.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā