Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministriju pārstāvji apspriež drošības politikas aktualitātes

20.05.2020. 17:01

2020. gada 20. maijā notika tiešsaistes Baltijas valstu un Vācijas ārlietu ministriju drošības politikas konsultācijas, kurās pārrunāja drošības politikas aktualitātes šī gada otrajā pusē gaidāmās Vācijas Eiropas Savienības (ES) Padomes prezidentūras kontekstā. Tika apspriesta ES drošības un aizsardzības iniciatīvu attīstība, ES krīžu vadības spēju stiprināšana, kā arī Covid-19 seku likvidācijas drošības aspekti ne tikai ES dalībvalstīs, bet arī ES kaimiņu reģionos.

Tāpat Vācijas prezidentūras laikā plānots panākt vienošanos par ES daudzgadu budžetu, kurā ir paredzēts finansējums arī drošības iniciatīvām. 

Sanāksmes dalībnieki bija vienisprātis, ka ES jāturpina stiprināt drošības un aizsardzības spējas. Šis darbs ir jāveic ciešā sadarbībā ar NATO, un nedublējot Ziemeļatlantijas alianses veikumu.

Konsultācijās tika pārrunāti arī NATO darbakārtības jautājumi, tajā skaitā NATO loma un darbība Covid-19 pandēmijas apstākļos, kā arī uzsāktais pārdomu process par NATO politiskās dimensijas stiprināšanu.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā