Latvijas valstspiederīgo iespējas pārvietoties Baltijas valstīs (papildināts)

18.05.2020. 13:20

2020. gada 15. maijā Latvijas, Igaunijas un Lietuvas ārlietu ministri Rīgā parakstīja saprašanās memorandu, kurā Baltijas valstis vienojās savstarpēji atcelt ieceļošanas ierobežojumus un nodrošināt Baltijas valstu iedzīvotāju brīvu pārvietošanos ar sauszemes, jūras vai aviotransportu. Ceļotājiem būs jāievēro valstu noteiktie iekšējie noteikumi, tādēļ Ārlietu ministrija informē par ceļošanas un pulcēšanās noteikumiem Igaunijā un Lietuvā.

Sākot ar 15. maiju, Baltijas valstu valstspiederīgie un personas, kurām ir tiesības uzturēties šajās valstīs, var ceļot Igaunijā, Latvijā un Lietuvā bez ierobežojumiem, ja:

  • persona pēdējo 14 dienu laikā nav bijusi ārpus Baltijas valstīm;
  • personai nav noteikta pašizolēšanās saistībā ar inficēšanos ar Covid-19 vai Covid-19 kontaktpersonas statusa dēļ;
  • ja personai nav elpošanas ceļu saslimšanas pazīmju.

Iepriekšminētās personas drīkst šķērsot Igaunijas–Latvijas un Latvijas–Lietuvas robežu, tai skaitā izmantojot gan personīgo transportlīdzekli, gan pieejamos pasažieru pārvadātāju pakalpojumus.  Šīs personas ir atbrīvotas no karantīnas prasības, gan ieceļojot kaimiņvalstī, gan pēc atgriešanās mājās.

Latvijas valstspiederīgie un pastāvīgie iedzīvotāji, kas ierodas Igaunijā vai Lietuvā no citām valstīm, joprojām drīkst šķērsot Igauniju un Lietuvu tikai tranzītā un ar nosacījumu, ka personām nav Covid-19 simptomu.

Minētā Baltijas valstu vienošanās par iedzīvotāju braucieniem neietekmē citu valstu noteiktos ieceļošanas ierobežojumus Latvijas valstspiederīgajiem. Ar citu valstu piemērotajiem Covid-19 izplatības ierobežojumiem var iepazīties šeit

Ārlietu ministrija joprojām aicina būt atbildīgiem un rūpīgi apsvērt nepieciešamību doties uz ārvalstīm ārkārtējās situācijas apstākļos. Ja, atrodoties Igaunijā vai Lietuvā, esat nonācis ārkārtas situācijā, piemēram, ir pazaudēts ceļošanas dokuments un ir nepieciešama konsulārā palīdzība, zvaniet uz tālruni ārkārtas situācijām: +371 26 33 77 11 vai rakstiet e-pastu uz Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.

 

Pārvietošanās un pulcēšanās noteikumi Igaunijā

Lai gan Igaunijā ārkārtējā situācija ir atcelta, saglabājas virkne ierobežojumu.

Ir atvērti muzeji un izstāžu zāles iekštelpās (līdz 10 apmeklētājiem grupā), brīvdabas muzeji (līdz 10 apmeklētājiem grupā), spēļu laukumi un sporta trenažieru vietas brīvā dabā, atļauti sporta treniņi brīvā dabā līdz 10 personu lielām grupām. Ir atļauts noturēt dievkalpojumus.

Ir atvērtas viesnīcas, restorāni un tirdzniecības centri. Līdz 1. jūlijam restorāni, bāri atvērti ne ilgāk kā līdz plkst. 22.00.

Publiski pasākumi (koncerti, festivāli, kinoteātri utml.) aizliegti līdz 30. jūnijam. Kā izņēmums noteikts pasākumi, kuru laikā dalībniekiem paredzēts uzturēties automašīnās, piemēram, drive-in kino izrādes, koncerti (ne vairāk kā 2 personas vai cilvēki no vienas mājsaimniecības vienā automašīnā).

No 18. maija atvērtas sporta zāles un sporta baseini, atļauts organizēt sporta pasākumus brīvā dabā bez skatītāju klātbūtnes. Kopējais dalībnieku skaits (ieskaitot trenerus un pārējo personālu) nedrīkst pārsniegt 100 personu.

SPA, bērnu rotaļu istabas un atsevišķas izklaides vietas atvērtas no 1.jūnija. Kazino, spēļu zāles ir slēgtas.

Pastāv brīva personu kustība no kontinentālās Igaunijas uz salām un no tām.

 

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt:

Igaunijas policijas un robežsardzes pārvalde: angliski, krieviski.

Igaunijas Ārlietu ministrija: angliski, krieviski.

Igaunijas valdība: angliski, krieviski.

Latvijas vēstniecības Igaunijā publicēto aktuālo informāciju lūdzam skatīt šeit.

 

Pārvietošanās un pulcēšanās noteikumi Lietuvā

Latvijas–Lietuvas robežu var šķērsot robežšķērsošanas punktos Rucava–Būtiņģe, Grenctāle–Saločai, Medumi–Smeline un Meitene–Kalviai. Lietuvas pusē tiek saglabāta robežkontrole. Ārvalstnieki valstī tiek ielaisti tikai, ja pēc veselības pārbaudes netek konstatēti Covid-19 simptomi.

Masku nēsāšana ārtelpās nav obligāta, bet tiek rekomendēta. Vienlaikus maskas joprojām ir obligātas tirgos, veikalos, sabiedriskos pasākumos, ekskursijās un sabiedriskajā transportā.

Nedrīkst pulcēties vairāk par 5 personām vai vienas mājsaimniecības locekļiem, izņemot zemāk minētos gadījumus, un ne ilgāk kā 15 minūtes. Visos gadījumos jāievēro 2 metru distance.

Atļautas privātas svinības līdz 30 cilvēkiem un publiski pasākumi iekštelpās līdz 30 cilvēkiem (tajos jānodrošina 10 m2 katram cilvēkam). Atļauts rīkot profesionāļu sporta sacensības bez skatītāju klātbūtnes.

No 18. maija darbu atsāk viesnīcas, restorāni, klubi, spēļu zāles iekštelpās (no pulksten 8.00 līdz 22.00). Āra pasākumos un sporta klubos jānodrošina 2 metru distancēšanās un 5 m2 katram cilvēkam.

No 30. maija darbu atsāks SPA centri, pirtis.

Šķērsojot Lietuvu tranzītā, Lietuvas teritorija jāšķērso bez apstāšanās. Tādēļ, ierodoties Lietuvas lidostās un Klaipēdas ostā, jau iepriekš jābūt organizētam autotransportam tālākam ceļam uz Latviju. No 15. maija Lietuvas teritorijā var ierasties no Latvijas, lai ar autotransportu sagaidītu Latvijas valstspiederīgos tranzītam uz Latviju. Konvojs Lietuvas šķērsošanai vairs nav nepieciešams.

Aktuālāko informāciju par nosacījumiem lūdzam meklēt:

Lietuvas valdība: angliski

Lietuvas Ārlietu ministrija: angliski

Latvijas vēstniecības Lietuvā publicēto aktuālo informāciju lūdzam skatīt šeit.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā