Latvija repatriē ES pilsoņus no Azerbaidžānas

11.05.2020. 13:49

2020. gada 11. maijā pēc Ārlietu ministrijas lūguma nacionālā aviokompānija airBaltic īsteno reisu no Azerbaidžānas, ar ko Eiropā atgriežas 15 ES valstu, tostarp Latvijas, kā arī Apvienotās Karalistes, Islandes, Norvēģijas un Šveices pilsoņi un pastāvīgie iedzīvotāji. No Baku viņiem ir iespēja nokļūt Frankfurtē, savukārt Frankfurtē reiss uzņems arī citus Baltijas valstu pilsoņus un iedzīvotājus, lai nogādātu tos Rīgā.

Reisa nodrošināšanā tiek izmantots ES vienotās rīcības un ES Civilās aizsardzības mehānisms ar mērķi radīt iespēju trešajās valstīs palikušajiem ES pilsoņiem atgriezties Eiropā. Apliecinot ES valstu solidaritāti globālās pandēmijas apstākļos, šādus repatriācijas reisus ir rīkojusi lielākā daļa ES valstu un ar tiem Eiropā atgriezušies vairāk nekā 55 tūkstoši Eiropas pilsoņu. Arī Latvijas valstspiederīgie ir aktīvi izmantojuši un turpina izmantot citu ES valstu palīdzību.

Pirmais Latvijas rīkotais ES repatriācijas reiss notika 23. martā no Gruzijas.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā