Baltijas valstu ārlietu ministri vienojas par nepieciešamo rīcību brīvas ceļošanas telpas izveidē

08.05.2020. 13:47

2020. gada 8. maijā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās Baltijas valstu ārlietu ministru videokonferencē, kurā pārrunāja Baltijas valstu sadarbību informācijas apmaiņā par Covid-19 ierobežojošo pasākumu atcelšanu uz Baltijas valstu iekšējām robežām.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Igaunijas ārlietu ministrs Urmass Reinsalu (Urmas Reinsalu) un Lietuvas ārlietu ministrs Lins Linkevičs (Linas Linkevičius) bija vienisprātis, ka ir nepieciešams vienoties par kopīgiem principiem, kā Baltijas valstis izveido brīvu ceļošanas telpu, kas attiektos ne tikai uz Baltijas valstu iedzīvotāju ceļošanu, bet arī citu Eiropas Savienības dalībvalstu pilsoņu ieceļošanu Baltijas valstīs.

E. Rinkēvičs norādīja, ka šobrīd Baltijas valstīm ir intensīvi jāstrādā, lai varam panākt vienošanos līdz Baltijas valstu Ministru prezidentu noteiktajam 15. maijam, kad jāatver Baltijas valstu iekšējās robežas. “Vienlaikus mums ir jābūt piesardzīgiem, lai mūsu pieņemtie lēmumi neizraisītu nevēlamas sekas,” uzsvēra ministrs.

Tāpat Baltijas valstu ārlietu ministri vienojās par tikšanos klātienē, kas paredzēta šā gada 15. maijā Rīgā. Tikšanās laikā ir plānots parakstīt saprašanās memorandu par iekšējo robežu atvēršanu sauszemes, dzelzceļa, gaisa un kuģu transportam starp Baltijas valstīm un sadarbību Covid-19 krīzes laikā.

Šī bija otrā Latvijas, Lietuvas un Igaunijas ārlietu ministru videokonference. Lai koordinētu Baltijas valstu sadarbību Covid-19 ierobežojumu pakāpeniskā atcelšanā, šonedēļ notiek arī Baltijas valstu Ministru prezidentu, veselības ministru, kā arī iekšlietu ministru videokonferences.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā