Latvijas un Francijas ministri atbalsta ambiciozu ES atbildi krīzes izaicinājumiem

30.04.2020. 20:15

2020. gada 30. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs telefonsarunā ar Francijas Eiropas lietu ministri Amēliju de Monšalēnu (Amélie de Montchalin) pārrunāja situāciju cīņā pret koronavīrusu abās valstīs, kā arī uzsvēra koordinētas ES rīcības un ambiciozas ES ekonomiskās atbildes nozīmi.

Ministrs E. Rinkēvičs pateicās Francijai par atbalstu Latvijas valstspiederīgo repatriācijā. Francijas un Latvijas ministri uzsvēra ciešas sadarbības un koordinācijas nozīmi ES līmenī, īpaši atceļot ierobežojumus, kontroli uz robežām un atjaunojot pārrobežu pasažieru kustību.

Ministri bija vienisprātis, ka nepieciešams pēc iespējas ātrāk vienoties par ambiciozu ES daudzgadu budžetu un Atveseļošanās fondu, lai solidāri atbalstītu dalībvalstu ekonomiku atjaunošanu. Latvijas ministrs uzsvēra Kohēzijas politikas, Kopējās lauksaimniecības politikas un lielu ES pārrobežu projektu kā Rail Baltica nozīmi ekonomikas atjaunošanā. Latvijas un Francijas skatījumā klimata un digitalizācijas jautājumi saglabā nozīmīgu lomu ES ekonomikas atveseļošanās procesā.

Tāpat ministri uzsvēra, ka ar Covid-19 saistītajiem ierobežojošajiem pasākumiem jābūt īslaicīgiem un tie nedrīkst tikt izmantoti, lai apdraudētu cilvēku pamattiesības un tiesiskumu.

Ministrs E. Rinkēvičs uzsvēra, ka Latvijai un Francijai ir liels potenciāls attīstīt sadarbību IKT sektorā. Puses pauda atbalstu kopējām iniciatīvām šajā jomā, piemēram, mākslīgā intelekta risinājumu ieviešanā valodu tehnoloģijās vai izstrādājot un ieviešot Covid-19 kontaktu mobilās lietotnes. Ministri uzsvēra, ka lietotnēm jāievēro ES datu un privātuma prasības, kā arī jābūt savietojamām visās ES dalībvalstīs.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā