Eiropas Savienības informācijas sniedzēji tiksies forumā “Eiropas izaicinājumi”

27.04.2020. 12:01

2020. gada 28. aprīlī no plkst. 9.30 līdz 13.30 tiešsaistē (www.facebook.com/esmajalv) tiksies ES informācijas sniedzēji, lai pārrunātu aktuālos jautājumus saistībā ar situāciju Eiropā. Šis ir nozīmīgs gads – pasaule, Eiropa un Eiropas Savienības dalībvalstis, arī Latvija, sastopas ar ļoti spēcīgiem izaicinājumiem. Izšķiroša nozīme ir informētai, zinošai un kritiski domājošai sabiedrībai.

Pasākumu atklās ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Eiropas Parlamenta biroja Latvijā vadītāja Marta Rībele un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja pienākumu izpildītājs Andris Kužnieks.

No plkst. 10.00 līdz 10.30 foruma dalībniekus uzrunās Latvijas Valsts prezidents Egils Levits.

Foruma diskusijā “Covid-19 un vairāk – Eiropas Savienības iespējas un izaicinājumi”, kuru vadīs žurnālists Arnis Krauze, piedalīsies Eiropas Komisijas priekšsēdētājas izpildvietnieks Valdis Dombrovskis, Eiropas Parlamenta deputāte Inese Vaidere, ALTUM valdes priekšsēdētājs Reinis Bērziņš, NATO Stratēģiskās komunikācijas izcilības centra Stratcom direktors Jānis Sārts. Tiks runāts par Eiropas Savienības un dalībvalstu kompetenci starptautisku krīžu risināšanā; ES darbību koronavīrusa izraisītās krīzes situācijas mazināšanai; Covid-19 ietekmi uz ES ekonomikas, politikas un ārpolitikas izaicinājumiem; dezinformācijas klātbūtni arī šajā krīzes situācijā un citiem aktuāliem jautājumiem.

Turpinājumā Eiropas Cilvēktiesību tiesas tiesnesis Mārtiņš Mits analizēs Eiropas vērtības: cilvēka cieņa, brīvība, demokrātija, vienlīdzība, tiesiskums, cilvēktiesības un solidaritāte krīzes un pēckrīzes laikos.

Foruma noslēguma daļa tiks veltīta Eiropas dienas svinēšanai – tiks sniegta informācija par tiešsaistes testu Eiropas eksāmens un citām plānotajām aktivitātēm.

Eiropas Savienības informācijas sniedzēju forumu rīko Ārlietu ministrija, Eiropas Parlamenta birojs Latvijā un Eiropas Komisijas pārstāvniecība Latvijā sadarbībā ar biedrību Eiropas Kustība Latvijā. Aicinām piedalīties ES informācijas sniedzēju forumā, piesakot dalību Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.. Foruma tiešraide tiks nodrošināta arī Eiropas Savienības mājas Facebook lapā @esmajalv.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā