Ārlietu ministrs pauž atbalstu ciešākai ES sadarbībai ar Austrumu partnerības valstīm

23.04.2020. 13:25

2020. gada 22. aprīlī ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs piedalījās neformālajā Eiropas Savienības (ES) Ārlietu padomes videokonferencē par ES sadarbību ar Ukrainu un ES Austrumu partnerības valstīm. Sanāksmē tika pārrunāti jautājumi, kas saistīti ar ES atbalstu Austrumu partnerības valstīm koronavīrusa Covid-19 pandēmijas novēršanai un gatavošanos gaidāmajam Austrumu partnerības samitam, kā arī reformu gaitu Ukrainā un aktuālo situāciju saistībā ar Krievijas-Ukrainas konfliktu. Ministri apmainījās viedokļiem par situācijas attīstību saistībā ar starptautisko reakciju uz Covid-19 pandēmiju un drošības situācijas pasliktināšanos Lībijā.

E. Rinkēvičs pauda atbalstu ES paustajai solidaritātei austrumu kaimiņiem, tostarp Ukrainai, cīņai pret Covid-19 vīrusa izplatību, kā arī tā radītajām sekām. Vienotās Eiropas komandas (Team Europe) pieeja atbalsta sniegšanā ES partnervalstīm cīņā ar Covid-19 krīzes radītajiem izaicinājumiem ir vērtējama pozitīvi.

Ministrs norādīja, ka Austrumu partnerības samita norise jūnijā Briselē klātienē būtu labs signāls ES Austrumu partnerībai. Viņš uzsvēra, ka ES ir jāturpina sniegt stingru atbalstu Gruzijai, sevišķi attiecībā uz Krievijas atbalstīto separātistu turpināto to saukto borderizācijas procesu Gruzijas Dienvidosetijas un Abhāzijas teritorijās, kā arī jāstrādā pie sadarbības ar Moldovu un balansētas pieejas attiecībās ar Baltkrieviju. 

E. Rinkēvičs atkārtoti apliecināja Latvijas atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai integritātei. Ministrs uzteica Ukrainas panākumus reformu procesā, Augstākajai radai pieņemot likumu par lauksaimniecības zemes privatizāciju un pirmajā lasījumā atbalstot likuma projektu par grozījumiem banku darbības regulēšanas mehānismu uzlabošanai. Ukrainai ir jāturpina uzsāktais reformu process, sevišķi tādās jomās kā likuma varas stiprināšana un cīņa pret korupciju. Ministrs uzsvēra, ka Minskas vienošanās īstenošana ir būtiska konflikta Austrumukrainā noregulēšanai un ES sankciju politika ir jāsaglabā, kamēr Krievija nepārtrauc starptautisko tiesību pārkāpumus un neīsteno Minskas vienošanās.

Tāpat ārlietu ministrs informēja ES kolēģus, ka Latvija sniegs divpusējo atbalstu ES Austrumu partnerības un Centrālāzijas valstīm steidzamo ar Covid-19 krīzi saistīto jautājumu risināšanai. Tiks turpināts darbs arī pie iepriekš plānotajiem sadarbības projektiem Austrumu partnerības valstīm prioritārajās jomās.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā