Latvija pievienojas kopīgajam paziņojumam par Gruzijas reģionā Abhāzijā notikušo tā dēvēto prezidenta vēlēšanu likumības neatzīšanu

23.03.2020. 10:42

Amerikas Savienotās Valstis, Bulgārija, Čehija, Kanāda, Igaunija, Īrija, Latvija, Lielbritānija, Lietuva, Norvēģija, Polija, Rumānija, Somija, Ukraina, Zviedrija neatzīst Gruzijas Abhāzijas reģionā 2020. gada 22. martā notikušo tā dēvēto prezidenta vēlēšanu likumību.

Mēs atkārtoti apliecinām pilnīgu atbalstu Gruzijas teritoriālajai integritātei un suverenitātei tās starptautiski noteiktajās robežās un paužam bažas par Gruzijas teritorijas okupācijas turpināšanos.

Mēs vēlreiz aicinām Krieviju izpildīt visas savas saistības, kas izriet no 2008. gada 12. augusta ar Eiropas Savienības starpniecību noslēgtā pamiera līguma, tostarp vienošanos par uguns pārtraukšanu, karaspēku atvilkšanu līdz pirmskonflikta pozīcijām un nodrošināt brīvu humānās palīdzības piekļuvi šiem reģioniem. Mēs arī aicinām Krieviju atsaukt Gruzijas reģionu Abhāzijas un Dienvidosetijas tā dēvētās valstiskās neatkarības atzīšanu.

Mēs paužam stingru atbalstu Ženēvas sarunu formāta turpināšanai. 

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā