Edgars Rinkēvičs Baltijas un Vācijas ārlietu ministru sanāksmē pārrunā pilsoņu atgriešanās iespējas saistībā ar jaunajiem ceļošanas ierobežojumiem cīņā ar Covid-19

17.03.2020. 13:03

2020. gada 17. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs videokonferencē ar Igaunijas, Lietuvas un Vācijas kolēģiem pārrunāja aktualitātes saistībā ar koronavīrusa Covid-19 izplatības ierobežošanu, akcentējot nepieciešamību ciešāk koordinēt vienotu Eiropas Savienības rīcību.

Ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs izteica pateicību Vācijas pusei par atbalstu, meklējot risinājumus krīzei uz Polijas-Vācijas robežas. Prioritāte ir atbrīvot tranzīta koridorus, nodrošinot iespēju cilvēkiem atgriezties mītnes zemēs, kā arī nodrošinot kravu transporta brīvu plūsmu. Ministri bija vienisprātis, ka jāveicina vienota koordinēta Eiropas Savienības atbilde jaunajiem izaicinājumiem, lai novērstu medicīnas preču deficītu, brīvu kravu kustību un nodrošinātu humāno tranzītu, lai cilvēki varētu atgriezties dzimtenē.

Sarunu turpinājumā ārlietu ministri pārrunāja arī situāciju Sīrijā un Turcijā, norādot, ka būtiski turpināt sniegt humāno palīdzību bēgļiem un turpināt dialogu, risinot problēmas gan pašā Sīrijā, gan to radīto bēgļu plūsmas.

Iepriekšējā 3+1 Baltijas un Vācijas ārlietu ministru tikšanās notika 2019. gada 21. maijā Hamburgā, Vācijā. Šāds ārlietu ministru sanāksmju formāts notiek jau 25 gadus kopš 1994. gada.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā