Ziemeļvalstu un Baltijas valstu ārlietu ministru kopējs paziņojums

17.03.2020. 11:31

Zviedrijas, Dānijas, Somijas, Islandes, Lietuvas, Latvijas un Igaunijas ārlietu ministri un Norvēģijas Ārlietu ministrijas valsts sekretārs 2020. gada 16. martā videokonferencē pārrunāja rīcību situācijā, ko izraisījusi koronavīrusa Covid-19 izplatība.

Ārlietu ministri un valsts sekretārs uzsvēra, ka nepieciešama saskaņota rīcība un cieša sadarbība, un

 -         apstiprināja apņemšanos sadarboties, lai Eiropas Savienības un Eiropas Ekonomiskās zonas pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem, kuri atgriežas mājās, nodrošinātu iespēju tranzītā šķērsot valstis, vajadzības gadījumā izveidojot tranzīta koridorus;

 -         nolēma izveidot konsulāro dienestu direktoru tīklu, lai dalītos ar informāciju un labo praksi, un iespējamiem praktiskiem pasākumiem, lai palīdzētu savu valstu pilsoņiem un pastāvīgajiem iedzīvotājiem atgriezties mājās;

 -         atzina [pandēmijas] ietekmi uz ekonomiku un uzsvēra, cik svarīga ir preču, tostarp medicīniskā aprīkojuma, brīva kustība un atvērti kravas pārvadājumu koridorus, lai nodrošinātu iekšējā tirgus darbību.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā