Politiskais direktors Jānis Mažeiks pauž stingru atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai

12.03.2020. 16:38

2020. gada 12. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretāra vietnieks – politiskais direktors Jānis Mažeiks darba vizītē apmeklēja Ukrainu, kur tikās ar Ukrainas Ārlietu ministrijas politiskā direktora pienākumu izpildītāju Andriju Beštu (Andrii Beshta) un pārrunāja Latvijas un Ukrainas divpusējo sadarbību, Eiropas Savienības (ES) un Ukrainas sadarbību, enerģētiskās drošības jautājumus, kā arī militāro konfliktu Ukrainas austrumos un pretlikumīgo Krimas aneksiju.

Pārrunājot drošības jautājumus, J. Mažeiks pauda stingru Latvijas atbalstu Ukrainas suverenitātei un teritoriālajai vienotībai. Politiskais direktors uzsvēra, ka sankciju politika pret Krieviju ir jāturpina līdz Minskas vienošanās pilnīgai izpildei. Tāpat J. Mažeiks atzinīgi vērtēja Ukrainas aktivitātes starptautiskajās institūcijās, kas vērstas uz vienotas izpratnes veicināšanu par Krievijas īstenoto militāro agresiju pret Ukrainu un cilvēktiesību pārkāpumiem Krievijas nelegāli anektētajā Krimā.

Diskusijā par Ukrainas un ES attiecībām politiskais direktors atzīmēja Latvijas atbalstu Ukrainas eiroatlantiskās integrācijas centieniem, uzsverot, ka Ukrainai jāturpina īstenot uzsāktās reformas un aktīvi strādāt ES standartu ieviešanā.

Politiskais direktors novērtēja Ukrainas uzsāktās reformās enerģētikas sektorā, piekrītot Ukrainas kolēģim, ka Nord Stream 2 ir politiska rakstura projekts un ES Gāzes direktīva būtu pilnībā piemērojama arī šīm gāzes pārvades līnijām.

Tāpat Latvijas un Ukrainas amatpersonas bija vienisprātis, ka jāturpina aktīvais politiskais dialogs un jāpadziļina ekonomiskā sadarbība. Konsultāciju laikā J. Mažeiks aicināja Ukrainu atbalstīt Latvijas kandidatūru ANO Drošības padomes vēlēšanās 2025. gadā.

Vizītes laikā J. Mažeiks tikās arī ar vairākiem Ukrainas iekšpolitikas ekspertiem, sniedza tiešraides interviju ziņu aģentūrā “Glavcom” un nolika ziedus, pieminot Maidana protestos bojā gājušos iedzīvotājus.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā