Valsts sekretārs akreditācijas vizītē pieņem Libānas un Mali vēstnieci

09.03.2020. 17:53

2020. gada 9. martā Ārlietu ministrijas valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Libānas vēstnieci Reinu Šarbelu (Reina Charbel) un Mali vēstnieci Umū Salseku (Oumou Sall-Seck), kuras Latvijā ieradušās akreditācijas vizītē.

Sarunā ar Libānas vēstnieci valsts sekretārs pārrunāja Latvijas un Libānas divpusējās attiecības un situāciju Tuvo Austrumu reģionā. Sarunas partneri pauda gandarījumu par draudzīgajām politiskajām attiecībām, vienlaikus saskatot padziļināšanas potenciālu ekonomikas jomā. Amatpersonas bija vienisprātis, ka ir būtiski veicināt iedzīvotāju kontaktus, kā arī izmantot goda konsulu un parlamentārās sadarbības grupu sniegtās iespējas sadarbības stiprināšanai.

Apspriežot Tuvo Austrumu miera procesa aktualitātes, A. Pelšs apstiprināja Latvijas konsekvento atbalstu divu valstu risinājumam, kas panākams tiešās pušu sarunās. Amatpersonas norādīja, ka konfliktam Sīrijā ir iespējams tikai politisks risinājums, kas sasniedzams ANO vadītās sarunās. Valsts sekretārs apliecināja solidaritāti Libānai par Sīrijas bēgļu krīzes ietekmi uz valsts ekonomiku un iepazīstināja ar Latvija pieredzi ekonomiskās krīzes pārvarēšanā 2008.-2009. gadā.

Ar Mali vēstnieci A. Pelšs pārrunāja divpusējo attiecību aktualitātes un sadarbības veicināšanas iespējas dažādos formātos, tostarp starptautiskajās organizācijās. Domu apmaiņā tika skartas arī Sāhila reģiona drošības jomas aktualitātes. Valsts sekretārs informēja, ka Latvija ir iesaistīta starptautiskajā cīņā pret terorismu un piedalās dažādos formātos starptautiskā miera un drošības stiprināšanai, tostarp divās operācijās Mali.

Ārlietu ministrijā vēstnieces iesniedza akreditācijas vēstules kopijas. Svinīgās akreditācijas ceremonijas pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita vēstniecēm plānotas 10. martā.

Libānas vēstniece rezidē Varšavā, Polijā, savukārt Mali vēstnieces rezidence ir Berlīnē, Vācijā.

 

Foto pieejami ministrijas Flickr kontā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā