Latvijas, Polijas, Lietuvas un Igaunijas kopīgs paziņojums par atbalstu Albānijas un Ziemeļmaķedonijas integrācijai ES

05.03.2020. 16:06

Mēs, Latvijas, Lietuvas un Polijas ārlietu ministri, kā arī Igaunijas Ārlietu ministrijas ģenerālsekretāra vietnieks Eiropas lietās, pēc kopīgas vizītes Ziemeļmaķedonijā un Albānijā no 2020. gada 3. marta līdz 5. martam paužam apņēmīgu un nelokāmu atbalstu Rietumbalkānu valstu centieniem tuvināties Eiropas Savienībai un šo valstu stabilām un nopelnos balstītām izredzēm uz pilntiesīgu dalību Eiropas Savienībā.    

Šajā ziņā mēs patiesi ceram, ka šomēnes Eiropadome vienosies par iestāšanās sarunu sākšanu ar Albāniju un Ziemeļmaķedoniju, ņemot vērā Eiropas Komisijas atjaunotās pozitīvās rekomendācijas un abu valstu reformu centienu novērtējumu, kā arī Eiropas Komisijas paziņojumu par pievienošanās procesa uzlabošanu. Šāds lēmums ir nepieciešams, lai apstiprinātu apņemšanos īstenot ES paplašināšanās procesu un tā ticamību.

Kā to valstu pārstāvjus, kuras pašas pirms 16 gadiem ir pievienojušās Eiropas Savienībai, mūs vieno kopēja pārliecība, ka ES paplašināšanās politika sniedz ieguldījumu Balkānu reģiona un visas Eiropas stabilitātē, drošībā un labklājībā. Tādēļ Rietumbalkānu valstu integrācija Eiropas Savienībā joprojām ir ES stratēģisks politiskais mērķis.   

Igaunija, Latvija, Lietuva un Polija joprojām ir cieši apņēmušās atbalstīt Rietumbalkānu valstis un palīdzēt tām centienos turpināt reformas, kas saistītas ar iestāšanās procesu, gan divpusēji, gan Eiropas Savienības un citos daudzpusējos formātos. Iestāšanās sarunu ātrumam jābūt atkarīgam tikai no reformu gaitas Eiropas Komisijas noteiktās jomās, ES vērtību ievērošanas un pieskaņošanās Kopējai ārpolitikai un drošības politikai.   

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā