Edgars Rinkēvičs atbalsta sarunu sākšanu par Albānijas iestāšanos Eiropas Savienībā

05.03.2020. 12:31

2020. gada 4. un 5. martā ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, turpinot kopīgo Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministru vizīti, apmeklēja Tirānu, Albāniju. E. Rinkēvičs ar Polijas ārlietu ministru Jaceku Čaputoviču (Jacek Czaputowicz), Lietuvas ārlietu ministru Linu Linkeviču (Linas Linkevičius) un Igaunijas ārlietu ministra vietnieku Eiropas Savienības (ES) jautājumos Mertu Volmeru (Märt Volmer) tikās ar Albānijas amatpersonām.

Sarunā ar Albānijas prezidentu Illiru Metu (Ilir Meta) E. Rinkēvičs norādīja, ka Albānija ir panākusi būtisku reformu progresu un izpildījusi Padomes noteiktos kritērijus, tāpēc atbalstām ES iestāšanās sarunu sākšanu. Vienlaikus ministrs atzīmēja, ka tālākai reformu virzībai, noturībai un ilgtspējai svarīgs ir politiskais dialogs.

Baltijas valstu un Polijas ārlietu ministri tikās ar Albānijas Ministru prezidentu un ārlietu ministru Edi Ramu (Edi Rama) un ārlietu ministra pienākumu izpildītāju Gentu Cakaju (Gent Cakaj). Ar Albānijas parlamenta Ārlietu un Eiropas integrācijas lietu komisiju tika pārrunāta Albānijas ES integrācija, NATO un drošības politikas jautājumi. Ministrs aicināja izmantot pašreizējo pozitīvo brīdi, lai virzītos tālāk ES integrācijā. Ministrs pauda stingru atbalstu ES iestāšanās sarunu sākšanai ar Albāniju šā gada martā, ņemot vērā EK ziņojumu par Albānijas reformu progresu un pozitīvo rekomendāciju sarunu sākšanai. Ministrs pateicās par Albānijas dalību NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupā.

Tiekoties ar Tirānas universitātes studentiem, ministri pārrunāja Rietumbalkanu reģiona aktualitātes un Albānijas integrāciju ES.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā