Latvijas ārlietu ministrs un ASV valsts sekretārs Maiks Pompeo paraksta kopīgo deklarāciju par 5G tīkla drošību

27.02.2020. 23:05

2020. gada 27.februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Vašingtonā tikās ar ASV valsts sekretāru Maiku Pompeo (Mike Pompeo) un parakstīja Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas Republikas kopīgo deklarāciju par 5G tīkla drošību, ņemot vērā, ka piektās paaudzes bezvadu sakaru tīkls (5G) būs vitāli svarīgs gan nākotnes labklājībai, gan nacionālajai drošībai, kā arī tas nākotnē veicinās pārrobežu pakalpojumus un tirdzniecību.

Ņemot vērā droša piektās paaudzes bezvadu sakaru tīkla (5G) lielo nozīmi, ASV un Latvija apņemas stiprināt sadarbību šajā jomā. “5G tīkls nodrošinās plašu jaunu lietojumu klāstu, ieskaitot kritisko infrastruktūru un pakalpojumu sniegšanu sabiedrībai, un tas nāks par labu Latvijas un ASV pilsoņiem un ekonomikai. Palielināts datu apjoms 5G tīklā vēl vairāk savienos pasauli, tostarp Amerikas Savienoto Valstu un Latvijas ekonomiku, kā arī veicinās pārrobežu pakalpojumus un tirdzniecību,” deklarācijas parakstīšanas brīdī pauda E.Rinkēvičs. 

Tikšanās laikā amatpersonas arī pārrunāja aktuālos Latvijas un ASV stratēģiskās partnerības, transatlantiskās sadarbības un drošības politikas jautājumus. Ministrs atkārtoti apliecināja Latvijas atbalstu Starptautiskās reliģijas brīvības alianses izveidošanai, kas tika dibināta š.g. 5. februārī Vašingtonā un kur piedalījās arī Latvija. 

E.Rinkēvičs pateicās par ASV ieguldījumu Baltijas valstu un reģiona drošībā un divpusējās attiecības raksturoja kā lieliskas. “Amerikas Savienotās Valstis ir Latvijas ciešākais stratēģiskais sabiedrotais, un tas atspoguļojas arī plašajā darbakārtībā un tādās jomās kā aizsardzības sadarbība, enerģētikas drošība, hibrīddraudu novēršana, īpaši kiberdrošības un dezinformācijas jomā.  Latvija augstu novērtē ASV atbalstu mūsu drošībai – gan militāro klātbūtni, gan finanšu atbalstu. Mēs piekrītam, ka bažas par NATO nāvi ir pārspīlētas, jo alianse kļūst arvien spēcīgāka, ņemot vērā ASV līderību,” uzsvēra E.Rinkēvičs.

Tāpat E.Rinkēvičs pauda Latvijas nostāju, iestājoties par ciešāku Eiropas Savienības (ES) un ASV Enerģētikas dialogu, kas tādējādi sekmēs enerģijas resursu piegāžu drošību un diversifikāciju. “ASV iesaistei Trīs jūru iniciatīvā ir svarīga nozīme transatlantisko saišu stiprināšanā, tādēļ Latvija plāno sniegt ieguldījumu Trīs jūru iniciatīvu Investīciju fondā,” pauda ārlietu ministrs.

Ministrs vērsa uzmanību, ka  Latvija ir izpildījusi visas Moneyval/FATF prasības, taču Latvijas finanšu sistēmas stiprināšanas darbu visas iestādes turpinās atbilstoši valdības apstiprinātajam Pasākumu plānam, jo cīņa pret naudas atmazgāšanu, tostarp terorisma finansēšanu, ir pastāvīgs process. 

Tāpat E.Rinkēvičs ielūdza ASV valsts sekretāru apmeklēt Latviju.

Latvijas un Amerikas Savienoto Valstu kopīga deklarācija par 5G drošību

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā