Edgars Rinkēvičs: Pasaules Tirdzniecības organizācijai ir jākļūst par stiprāku, modernāku un efektīvāku organizāciju

24.02.2020. 14:18

2020. gada 24. februārī Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs Ženēvā tikās ar Pasaules Tirdzniecības organizācijas (PTO) ģenerāldirektoru Roberto Azevedo (Roberto Azevêdo), lai pārrunātu organizācijas aktualitātes un izaicinājumus.

Tikšanās laikā E. Rinkēvičs pauda nostāju, ka šobrīd ir īpaši svarīgi aktīvi atbalstīt daudzpusējās tirdzniecības sistēmas stiprināšanu. Latvijas ieskatā PTO ir jākļūst par stiprāku, modernāku un efektīvāku organizāciju, kas sargā un ievieš tirdzniecības noteikumus globālā līmenī, ka arī risina mūsdienu ekonomiskās aktualitātes.

PTO 12. Ministru konference, kas notiks šā gada jūnijā Nursultanā, Kazahstānā, varētu kalpot kā atspēriena punkts, lai PTO apliecinātu organizācijas lietderību globāli un rīcībspēju aktuālajos jautājumos. Puses arī pārrunāja PTO paplašināšanās jautājumu.                                                                                                       

 

Informācijai

Pasaules Tirdzniecības organizācija ir starptautiska organizācija un dalībvalstu daudzpusējo sarunu forums par globālās tirdzniecības noteikumiem, to administrēšanu un piemērošanu. PTO sistēma ir ārējās tirdzniecības normu kopums jeb “ceļu satiksmes noteikumi” ārējā tirdzniecībā, kas saistoši visām organizācijas dalībvalstīm. PTO galvenais mērķis ir brīva un atvieglota tirdzniecība, balstīta uz vienlīdzīgiem noteikumiem, vienlaikus ņemot vērā jaunattīstības valstu iespējas.

Pašlaik PTO ir 164 dalībvalstis, 22 atrodas iestāšanās procesā. 2015. gadā par pilntiesīgu PTO dalībvalsti kļuvusi Kazahstāna, savukārt 2016. gadā – Afganistāna un Libērija. Latvija par PTO dalībvalsti kļuva 1999. gada 10. februārī.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā