Valsts sekretārs akreditācijas vizītē pieņem jauno Meksikas vēstnieku

11.02.2020. 18:49

2020. gada 11. februārī valsts sekretārs Andris Pelšs tikās ar Meksikas vēstnieku Fransisko Eduardo del Rio Lopesu (Francisco Eduardo del Río López), kurš Latvijā ir ieradies akreditācijas vizītē.

Tikšanās laikā amatpersonas pārrunāja Latvijas un Meksikas divpusējās attiecības un plānotās aktivitātes politiskajā un ekonomiskajā sadarbībā. A. Pelšs uzaicināja Meksikas pusi šogad ierasties Rīgā uz nākamajām politiskajām konsultācijām. Kā svarīgākos savas darbības virzienus Meksikas vēstnieks norādīja tirdzniecisko sakaru stiprināšanu, savstarpējo investīciju un tūrisma veicināšanu. Plašas iespējas ir sadarboties inovāciju, tehnoloģiju un zinātnes jomās. Aktīva sadarbība Latvijai un Meksikai notiek augstākās izglītības jomā, un savstarpējā studentu apmaiņa turpmāk varētu pieaugt. Ik gadu Latvijas universitātēs dažādās programmās studē ap 40 Meksikas studentu. 

Latvija un Meksika atbalsta multilaterālismu un noteikumos balstītu starptautisko kārtību, kā arī ir ieinteresētas turpināt jau līdzšinēji labo sadarbību starptautiskajās organizācijās.

Vēstnieks Ārlietu ministrijā ir iesniedzis akreditācijas vēstules kopiju. Akreditācijas ceremonija pie Latvijas Valsts prezidenta Egila Levita plānota 2020. gada 12. februārī.

 

Informācijai

Latvijas un Meksikas diplomātiskās attiecības nodibinātas 1927. gada 10. maijā.

Meksikas Savienoto Valstu vēstnieks Fransisko Eduardo del Rio Lopess rezidē Stokholmā, Zviedrijā.

 


Preses kontaktiem:
Komunikācijas grupa
Krišjāņa Valdemāra iela 3, Rīga, LV-1395
Tālrunis: (371) 67016 272;
Fakss: (371) 67828 121
E-pasts: Šī e-pasta adrese ir aizsargāta no mēstuļu robotiem. Pārlūkprogrammai ir jābūt ieslēgtam JavaScript atbalstam, lai varētu to apskatīt.
Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
Seko līdzi Ārlietu ministrijai: twtricon-facebookicon-flickricon instagramytb

baneris final vestniecibam Pierakstīties uz Ārlietu dienesta ziņu saņemšanu e-pastā